עוזרו הבכיר של יהודה וינשטיין: מטרידים את בני משפחתי

אחרי איומים של פעילי ימין על שי ניצן

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

אחרי האיומים שקיבל בעבר המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, מאנשי ימין, החל גם עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי, לקבל הטרדות טלפוניות בביתו.

בדיון מיוחד שהתקיים אתמול בוועדת החוקה של הכנסת, בעניין הביקורת שמתחו מתנחלים על הצוות בראשות שי ניצן לאכיפת החוק ביהודה ושומרון - בטענה כי הוא מגמתי - סיפר נזרי שקיבל בימים האחרונים שלוש שיחות טלפון בביתו, בשעת לילה מאוחרת. לשניים מהטלפונים ענתה אשתו ולטלפון אחד ענה בנו הקטן, לאחר ששב ממסיבת פורים. לדברי נזרי, מהדברים ששמע בנו הקטן הוא נבהל, שאל הרבה שאלות ולא ישן בלילה.

בין השאר נאמר לילד: "אתה שמאלן", "למה אתה לא רודף אחרי שמאלנים?". נזרי, שראה בדברים הטרדה, דיווח על כך למשטרה.

הדיון אתמול התקיים לדרישתו של ח"כ יעקב כץ, יו"ר סיעת האיחוד הלאומי, שביקש לברר את תפקודו של הצוות לאכיפת החוק ביהודה ושומרון בגלל תלונות על התנכלות לכאורה למתנחלים. לטענת כץ, יש תחושה שהצוות רודף את המתנחלים.

נזרי השיב כי "יש תחושה שעושים דמוניזציה לצוות של שי ניצן". הוא הוסיף כי נעשית דמוניזציה למשרד המשפטים ושהדברים מחלחלים לציבור, וכתוצאה מכך נשמעו איומים על ניצן והתקיימו הפגנות מחוץ לביתו.

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, טען בדיון כי במקום לטפל באויבי ישראל, הקים משרד המשפטים צוות לטפל במתנחלים, שפועל כדי ליצור להם דימוי של פורעי חוק. "אנחנו לא משפחת פשע", טען דיין.

בינואר השנה הפיץ פעיל ימין קיצוני סרטון ברשת האינטרנט, שקורא לרצוח את שי ניצן, בטענה שהוא אינו קורא לחקור הסתה נגד יהודים, אלא לחקור רק קריאות נגד ערבים. בסרטון נכתב כי חל על ניצן "דין בוגד ורודף", וניצן הואשם כי הוא בוגד בעם ישראל ועוזר לערבים. הסרטון נחתם בסיסמה "כהנא צדק", על רקע סמל של תנועת "כך". הרקע להפצת הסרטון היה החלטה של ניצן לפתוח בחקירה נגד קבוצות בפייסבוק, שהסיתו לגזענות נגד ערביי ישראל.

בינואר השנה הואשם פעיל ימין קיצוני, אורי ברעם, בהפצת הסרטון הקורא לרצוח את ניצן. ברעם הביע חרטה על המעשה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ