שוטר סיור מתל אביב הורשע בתקיפה וגרימת חבלה בעת חיפוש על אזרח

השופט העדיף את עדות המתלונן על גרסת הנאשם

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע אתמול את שוטר הסיור עופר קרדוש בתקיפה הגורמת חבלה של ממש, בעת עיכובו של ראשיד טהה לצורך חיפוש גופני בחשד להחזקת סמים וסחר בסמים. העונש על עבירה זו הוא עד שלוש שנות מאסר.

על פי הכרעת הדין, ב-12 בינואר 2009 ניגש קרדוש לראשיד טהה בעודו הולך סמוך לרחובות הכובשים והכרמל בתל אביב, וביקש ממנו להזדהות. קרדוש ביצע חיפוש על גופו של טהה, וכשטהה שאל אותו על חוקיות החיפוש תקף אותו קרדוש במכת אגרוף בפניו. טהה נפל, אך קרדוש המשיך להכותו בבעיטות ובאגרופים בראשו. בדרך לניידת סטר לו וקילל אותו.

קרדוש טען להגנתו שעיכב את טהה בעקבות מידע מודיעיני על החזקת סמים וסחר בסמים, וכי השתמש בכוח רק לאחר שטהה התנגד פיזית לחיפוש. הוא טען שהשתמש בכוח סביר, והכחיש שבעט בו לאחר שנפל ונחבל.

בעדותו בבית המשפט סיפר טהה שהוכנס לניידת אזוק בידיו מאחור, וכשביקש שיאזקו את ידיו מלפנים, הידק קרדוש את האזיקים, לקח אלה מתא המטען של הניידת ואמר לו: "אני אזיין אותך, אני אפתח לך את התחת אם תדבר".

"דברי המתלונן עשו עלי רושם אמין", כתב השופט דניאל בארי בהכרעת הדין. "לעניין מידת האלימות אני מעדיף את דברי המתלונן על פני גרסת הנאשם", קבע. השופט בארי ציין ש"המתלונן לא הפריז בתיאור מעשי האלימות. הוא ציין שהוכה מספר מכות אגרופים בפניו, הופל לרצפה וככל הנראה נחבל במצחו כתוצאה מהנפילה. את הבעיטות הגדיר כ'מכות קטנות'".

בארי פסק כי "האלימות שהופעלה כנגד טהה היתה משמעותית וכאמור בניגוד מוחלט לחוק (...), נוכח כל הדברים שצוינו לעיל, אני מחליט להרשיע את הנאשם בעבירה שיוחסה לו בכתב האישום".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ