נציב שירות בתי הסוהר המיועד נמצא דובר שקר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

גונדר אלי גביזון, מפקד מחוז הדרום בשירות בתי הסוהר, שנבחר לנציב הבא של הארגון, נמצא דובר שקר בכמה שאלות בבדיקת פוליגרף. בבדיקה, שנערכה לפני כעשרה ימים, נשאל גביזון שאלות הנוגעות לעניינים של "התנהלות וטוהר המידות". בחלק מהשאלות נמצא גביזון דובר אמת. הבדיקה נערכה במכון פרטי, ולא במתקן השב"כ או במתקן משטרתי, כנהוג.

בשבוע שעבר כינס היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, דיון בעניין מועמדותו של גביזון לתפקיד. הדיון כונס לאחר שווינשטיין קיבל לידיו את תוצאות הבדיקה.

בימים הקרובים צפוי היועץ המשפטי לממשלה לקבל החלטה בעניין מינויו של גביזון לנציב השב"ס, בין השאר לנוכח תוצאות הפוליגרף.

יצוין כי לפני כעשרה ימים פנתה הוועדה למינויים בכירים בשירות הציבורי, שבראשה עומד שופט העליון בדימוס יעקב טירקל, ליועץ המשפטי, וביקשה שיבחן מכתבים אנונימיים שקיבלה הוועדה. לפי הנטען במכתבים, גביזון ניהל קשרים אישיים הדוקים עם חמש נשים בשב"ס. לפי המכתבים, במקרה אחד אף היטיב גביזון לכאורה עם אחת הנשים וסייע לה בשיפור תנאיה, בניגוד לנוהלי הארגון. מכתבים דומים, בהם המכתב הנוגע לאותה עובדת, התקבלו גם אצל מבקר המשרד לביטחון הפנים, יצחק שגב, שלא מצא בהם ממש ולא סבר כי יש בטענות כדי לפגוע במינוי.

ועדת טירקל פנתה לווינשטיין מאחר שלחבריה אין כלים לבדוק את אמינות הטענות. יצוין כי וינשטיין טרם השיב לפניית הוועדה, שכן הבירור והדיון בלשכתו בעניין טרם הסתיימו.

גביזון הופיע בפני ועדת טירקל והכחיש נמרצות את הטענות במכתבים. גביזון אמר כי מדובר בהכפשה חסרת כל בסיס שנועדה לפגוע בו. ביחס להטבות לכאורה שנתן לאחת העובדות, טען גביזון כי כל מה שעשה היה תקין ומקובל לפי נוהלי השב"ס. הוועדה עדכנה את וינשטיין בפרטי עדותו בפניה.

בחירת השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ, בגביזון היא ניסיון ראשון למנות לתפקיד נציב השב"ס אדם מתוך הארגון. גביזון, נשוי ואב לארבעה, התחיל לעבוד בשירות ב-1981 כמאבטח עצורים בניידת כליאה, ועשה את דרכו לצמרת בשורת תפקידים, בהם מפקד בתי הסוהר חברון, השרון וניצן. כאיש מקצוע, הוא זוכה להערכה בשב"ס.

בעת הכרזתו על המינוי, אמר השר לביטחון הפנים כי "אין לי ספק שגביזון יוביל את שירות בתי הסוהר למילוי משימותיו על הצד הטוב ביותר, ולהתמודדות עם האתגרים הרבים העומדים בפני הארגון ובפני מדינת ישראל. זו אמירה שלי כשר, שאני סומך ומוקיר את הארגון ובטוח כי צעד זה יחזקו עוד יותר".

פרקליטו של גביזון, עו"ד בעז בן-צור, סירב אמש להגיב. דובר השב"ס, ירון זמיר, מסר כי "גונדר גביזון יתייחס לפרסומים עם סיום התהליך". מלשכת השר לביטחון הפנים נמסר כי ועדת טירקל פנתה ליועץ המשפטי לממשלה וכרגע הנושא נמצא בבדיקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ