אישום: 4 תושבי הצפון ירו צרורות לעבר שוטרים

במהלך סכסוך בין משפחות מנצרת, נרצחו שני בני אדם, אחד מכל צד. מאז, ביקש כל צד לנקום את מות בן משפחתו

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

לבית משפט המחוזי בנצרת הוגשו היום (ראשון) כתבי אישום נגד ארבעה תושבי הכפר בסמת טבעון, בטענה כי ניסו לרצוח שוטרים אשר חצצו בין משפחות בנצרת, במהלך סכסוך אלים ביניהן. כתב אישום נוסף הוגש נגד שוטר מג"ב שהכין עבור הארבעה את הרובים בהם ירו.

במהלך סכסוך הדמים בין המשפחות זועבי-חמודה ושתיווי א-סעיפאן, נרצחו שני בני אדם, אחד מכל צד, בהתנגשויות אלימות באוגוסט 2010. מאז ביקש כל צד לנקום את מות בן משפחתו.

על פי כתב האישום, על רקע הסכסוך יצאו הנאשמים - האחים הישאם (35), מוסא (34) ואמיר (33) נעארני וחברם כאיד כליבאת (36) - בערב חג הקורבן בחודש נובמבר האחרון לעבר בתי משפחת אסעיפן במטרה להביא למותם ביריות, ולנקום את מותו של בן משפחתם.

מכתב האישום שהגישו עורכות הדין שילה ענבר ויערה לב-ירמיהו מפרקליטות מחוז הצפון, עולה כי הארבעה הצטיידו בששה כלי נשק, בהם 3 רובי 16-M ותחמושת רבה וכן רימוני הלם.

הארבעה קבעו להיפגש בדירה בנצרת עם בילאל נעארני, קרוב משפחתם המשרת כשוטר במג"ב, כדי שישמן עבורם את כלי הנשק לקראת הפעולה. ארבעת המתנקשים, שנסעו במספר מכוניות, בהן גם מכונית גנובה, חיכו לשעת לילה מאוחרת. סמוך לשעה 1 לפנות בוקר יצאו לבית המשפחה היריבה, וקבעו להיפגש אחרי הפעולה בכפר נין.

בדרכם אל היעד, נתקלו הארבעה בשוטרים אשר הוצבו במקום כדי לחצוץ בין המשפחות היריבות. אחד מהם, שהופתע מנוכחות שוטר במקום, נמלט תוך יריות מרובהו לעבר השוטר. שלושת חבריו הצטרפו לירי לעבר השוטרים שביקשו לעצור את הנמלט. על פי כתב האישום, נורו לעבר השוטרים מאות כדורים, בין השאר בצרורות מנשק אוטומטי. לעבר השוטרים אף הושלכו שני רימוני הלם.

על פי כתב האישום השוטרים תפסו מחסה מאחורי ערימת צמיגים וחומת בטון שהיו במקום, ואך בנס לא נפגעו. חלק מן הכדורים פגעו בבתי תושבים בסביבה ואף חדרו לתוכם.

בתום הירי, נמלטו הארבעה למקום המפגש שקבעו, שם המתין להם בילאל נעארני, שסירב לבקשתם לנקות את כלי הנשק. הוא נאשם בעבירות של סיוע לניסיון רצח וקשירת קשר לביצוע פשע.

מחלק התשאול של היחידה המרכזית במרחב עמקים של המשטרה, בפיקודו של סגן ניצב אבי אלגריסי, חקר את המקרה ועצר לפני שבועיים את חמשת החשודים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ