המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום נגד ראש העיר פ"ת

יצחק אוחיון וסגנו אוריאל בוסו חשודים בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) המליצה אתמול להגיש כתב אישום נגד ראש עיריית פתח תקווה, יצחק אוחיון, ונגד סגנו אוריאל בוסו, בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. החקירה נגד השניים החלה בסוף שנת 2010, ובמסגרתה נחקרו חשדות לפיהם קיבלו כספים וטובות הנאה אחרות מבעלי אינטרסים לטובת קידום פרויקטים נדל"ניים ואחרים בפתח תקווה.

בין היתר, נחקר החשד לפיו אוחיון קיבל כספים החל משנת 2005 ובין השאר קיבל עזרה במימון קמפיין הבחירות לראשות העירייה ב-2008. מסיכום החקירה עולה כי נמצאה תשתית ראייתית מספקת לביסוס החשדות המיוחסים לאוחיון ולבוסו. סיכום החקירה הועבר לראש להב, ניצב דוד מנצור, ולראש אגף חקירות ומודיעין, ניצב יואב סגלוביץ, אשר אישרו את מסקנות היחידה. תיק החקירה הועבר לעיון ולהחלטה לפרקליטות מחוז המרכז.

עורכי הדין ציון אמיר וגיא שמר, המייצגים את אוחיון, מסרו בתגובה כי מרשם "דוחה את החשדות ומשוכנע כי בסופו של יום התיק ייסגר ויקבע כי בהתנהלותו לא דבק רבב". בשיחה עם "הארץ" סירב עו"ד שמר להתייחס להמשך מילוי תפקידו של מרשו. עו"ד עופר ברטל, המייצג את בוסו, אמר כי מרשו חף מכל אשמה וכי מדובר בנקמה של יריב פוליטי "אשר מעוניין לנקום בו בכל דרך". לדבריו של הסנגור, "אין כל ראיה אחרת שתומכת בדבריו של אותו עד, ואנו סמוכים ובטוחים שהפרקליטות לא תלך שבי אחר דבריו ותסגור את התיק נגדו". מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה להמלצת המשטרה כי "הפעילות העירונית מתנהלת כתמול שלשום, ולמערכת אין כל השפעה על החקירות המתנהלות נגד ראש העיר וסגנו".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ