תלונה לוינשטיין: שופטת בכירה תקפה את חתנה

היועמ"ש בודק

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הוגשה תלונה נגד שופטת בכירה בבית משפט המחוזי בתל אביב שלפיה ביצעה השופטת עבירות פליליות. על פי החשד, השופטת תקפה את חתנה שנמצא בהליכי גירושין נגד בתה, איימה עליו ובנוסף, פעלה לשיבוש הליכי משפט.

לפני כשנתיים החליט החתן של השופטת להיפרד מבתה ופתח תיק בבית הדין הרבני. השופטת, כך עולה מהתלונה, לא קיבלה את צעדו ברוח טובה והחליטה לאיים על החתן שלה שיחזור בו. "בשתי שיחות שהקלטתי היא מאיימת עלי שאם אני לא מבטל את התיק ברבנות היא תדאג למרר לי את החיים", סיפר ש', חתנה של השופטת, "היא רצתה לפתוח תיק בבית דין אזרחי במקום הרבני כדי להקל על בתה ואיימה להשחיר את שמי בכל מקום ובאוזני ילדיי".

לאחר שהבינו השופטת והבת כי ש' לא מתכוון לחזור בו החליטה הבת להגיש תלונה במשטרת נתניה על תקיפה וש' זומן לחקירה. בסיום החקירה, מבלי שצוין בטופס התלונה זהות האם של המתלוננת, נאמר לש' כי הוא הצליח להסתבך עם בת של שופטת. יום לאחר שנחקר במשטרה הגיע הבת לבית הדין לענייני משפחה ופתחה תיק גירושין במעמד צד אחד ובעקבות התלונה היא דרשה הגנה. "אני הייתי נאיבי, אבל היה לי ברור שאמא שלה שופטת שמבינה דבר אחד או שניים והיא פשוט משכה בחוטים".

ש' טוען כי לאורך כל התקופה הוא היה נתון לאיומים אבל גם לתקיפות פיזיות מצד השופטת. כך היה לפני ארבעה חודשים שבאה כדי להחזיר את בנו לגרושתו והשופטת, שהיתה בבית באותו הזמן, חשבה שהוא מתעכב יתר על המידה. "היא התעצבנה שהפרידה ארוכה מדי לטעמה. בשביל להביע את עמדתה היא פתחה את דלת הרכב, אמרה לי כמה מלים וירקה לי על הפנים".

בדיון האחרון בבית הדין לענייני משפחה היו אמורים בתביעה המשטרתית לבקש לסגור את התיק שנפתח נגד החתן. במשטרה נוהגים לסגור תיקים של תלונות הדדיות בין בני זוג שנמצאים בהליך גירושין. במשטרה סברו שבסיום ההליך המשפטי בבית הדין, הצדדים יסכימו על מחיקת התביעות וכל אחד יילך לדרכו.

רק שאז, לפני אותו דיון, החליטה השופטת, על פי החשד, להמשיך בנקמתה ולמעשה גרמה לשיבוש מהלכי המשפט. "במסדרון בית המשפט, לפני הדיון, קיבלה עו"ד מירית בן מיור ראש מדור תביעות, טלפון", שיחזר ש', "על הקו היתה השופטת והיו שם עשרה עורכי דין שראו את זה. התובעת היתה במשך 20 דקות בשיחת נזיפה. אחרי השיחה, פתאום התיק נקבע להוכחות. התובעת אמרה שהיא מחכה לטלפון מהמתלוננת ושהיא קיבלה טלפון ואמרה שזו השופטת. היא היתה שם בהלם. אני לא מקנא בה. היא, מבחינתה, היתה מזמן סוגרת את התיק".

ש' התלונן נגד השופטת בפני היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין ובפני נציב קבילות שופטים ובימים אלה מתנהלת בדיקה בנוגע לחומר שהגיע נגד השופטת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ