מגעים להסדר: בר-לב יפרוש ותיק אינס ייסגר

משא ומתן בין ראש המחלקה לחקירות שוטרים אורי כרמל לסנגור דורי קלגסבלד

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

מתנהלים מגעים להסדר בין המחלקה לחקירות שוטרים שבמשרד המשפטים (מח"ש) לבין ניצב אורי בר-לב בפרשת הד"ר אורלי אינס, לסגירת התיק בהסדר. בשבועות האחרונים התנהלו מגעים בין ראש מח"ש, אורי כרמל, לפרקליטו של בר-לב, עו"ד דורי קלגסבלד, במטרה להגיע לסגירת התיק נגדו מחוץ לכתלי בית המשפט.

בשלב זה נוהלו כמה שיחות בין הצדדים והועלו הצעות שונות ובר-לב ממתין לקבלת עמדת מח"ש, אותה אמורים לאשר פרקליט המדינה, משה לדור והיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. בין ההצעות שהועלו לסיום הפרשה היא האפשרות כי בר-לב, הנמצא בחופשה מהמשטרה, יפרוש מהמשטרה מבלי שתנאי הפרישה שלו ייפגעו והתיק נגדו ייסגר. באחרונה הגיש בר-לב בקשת פרישה מהמשטרה והדבר נעשה עוד לפני שהחל במגעים.

במגעים שנוהלו עם מח"ש, ציין עו"ד קלגסבלד, בין השאר, כי בר-לב כבר שילם מחיר אישי כבד בהכתמת שמו בציבור בפרשה. למשל, כאשר יוחס לו חשד לביצוע אונס - חשד שלא נמצא כל ביסוס ראייתי מאחוריו. עוד טען הסנגור כי אין כל אפשרות על סמך הראיות שבתיק להביא להרשעת בר-לב בבית המשפט במיוחס לו.

כזכור, בדצמבר בשנה שעברה הודיעה מח"ש כי נמצאה תשתית ראייתית להעמדתו לדין של בר-לב באישומים ניסיון למעשה מגונה בכוח והטרדה מינית. זאת, בשל האירוע שעליו דיוחה הד"ר אורלי אינס בעקבות מקרה בזמן כינוס באילת שבמסגרתו השניים הלכו ביחידות בלילה.

יחד עם זה, לא נמצאה תשתית ראייתית מספקת להעמדתו לדין של בר-לב בכל הנוגע לתלונתה של מ', שהעידה במח"ש כי בר-לב אנס אותה, לאחר שסוממה. המלצות מח"ש הועברו להכרעת לדור ווינשטיין.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי "איננו נוהגים להתייחס לשיחות עם סנגורים ואין בכך לאשר או להכחיש דבר הנטען בפנייה". בר-לב עצמו סירב אמש להתייחס לדברים. עו"ד רחל תורן, פרקליטתה של אינס, מסרה כי אינה יודעת על מגעים להסדר בתיק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ