חשד: ראש העיר נצרת עלית, שמעון גפסו, קיבל שוחד; גפסו: כופר בכל האשמות

המשטרה הודיעה כי בכוונתה להמליץ להעמיד לדין את שמעון גפסו בחשד לקבלת ותיווך לשוחד בכל הקשור להפעלת שוק רמלה-לוד

אלי אשכנזי
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי
ג'קי חורי

המשטרה תמליץ להעמיד לדין את ראש העיר נצרת עלית, שמעון גפסו. יחידת להב 433 הודיעה הבוקר (שני) כי הסתיימה החקירה בעניינם של ראש העיר גפסו ובכירים נוספים בעירייה, בגין חשד לביצוע עבירות של לקיחת שוחד, תיווך לשוחד, מרמה והפרת אמונים, בכל הקשור להפעלת שוק רמלה-לוד, במתחם השוק העירוני בנצרת עלית.

על פי החשד, ראש העיר קיבל באופן ישיר ובאמצעות אחרים כספי שוחד המסתכמים לכדי מאות אלפי שקלים במשך שנתיים - החל במערכת הבחירות המקומיות, שהתקיימו בסוף 2008, ובמהלך כהונתו כראש העיר. בסיומה של החקירה, שלוותה פרקליטות מחוז צפון, נמצאה תשתית ראייתית כי ראש העיר וחשודים נוספים ביצעו את העבירות המיוחסות להם.

על פי הודעת המשטרה, תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות המחוז לגיבוש כתב אישום. חבר המועצה מטעם האופוזיציה, ד"ר ראאד גטאס, הודיע כי בעקבות ההתפתחות הדרמטית חברי המועצה ידרשו את פיטוריו או השעיתו לאלתר של גפסו מאחר ו"הוא אינו יכול לתפקד כשעננה כה כבדה מרחפת מעל ראשו".

מגפסו נמסר בתגובה כי "ראש העיר כופר בכל ההאשמות נגדו. העברת התיק לפרקליטות היא צעד צפוי ולא מפתיע. חובתה של המשטרה להעביר את חומר החקירה לגורם המחליט שהוא הפרקליטות. לאחר שהפרקליטות תבחן את חומר הראיות, אנו מאמינים ומשוכנעים כי התיק ייסגר והפרשה תסתיים בלא כלום".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ