משפט אהוד אולמרט | עו"ד אורי קורב: אורי מסר שיקר על דוכן העדים

מסר, שהעיד מטעם התביעה במשפטו של רה"מ לשעבר, תקף עד תביעה אחר בתיק. נדחתה בקשת הפרקליטות להכריז עליו כעל עד עויין

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

עו"ד אורי מסר, שהמשיך היום (שלישי) את עדותו מטעם התביעה במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בבית המשפט המחוזי בירושלים, תקף עד תביעה אחר בתיק - ראש מרכז ההשקעות לשעבר, שמואל מרדכי. לדברי מסר, מרדכי ביקש להתנקם באולמרט על פיטוריו וזו הסיבה לעדותו.

אורי מסר בבית המשפט. תצלום: מיכל פתאל

בסיום חקירתו של מסר על ידי סנגוריו של אולמרט, ביקש עו"ד אורי קורב להכריז עליו כעד עוין וביקש לשוב ולחקור אותו במעמד זה. בטיעוניו בפני השופטים, אמר קורב כי מסר שיקר וסתר את עצמו בין החקירות במשטרה לבין עדותו בבית המשפט. "אם רוצים לברר את האמת צריך לתת לצד שעומד בפני שקרים, זה לא רק סתירות. הוא עומד ומשקר בבית המשפט. אני לא סתם אומר שקרים ולא רק סתירות. אנחנו יודעים שיש לו גרסא מתפתחת. אנחנו בהחלט טוענים שגם במשטרה העד הזה שיקר".

לדברי קורב, "גם במשטרה וגם כאן, בחקירה הראשית, הוא מספר על מספר מקרים שהוא נתן כסף אישי לאולמרט. בעניין הזה הוא העיד מזכרונו כך במשטרה וכך גם באולם ולפתע בחקירה הנגדית אומר העד זה לא זכרון שלי זה השערה. זה נראה כעניין שולי אבל זה מהותי. להגיד על משהו שאתה זוכר 'אני משער' זה לשקר. זה אבסורד והעניין הזה הוא שקר. הוא שיקר לשיטתי בנגדית. אין עניין לאי הבנות. עומד העד ומספר על נתינת כסף על שיחות עם אולמרט ולפתע זה הופך להשערה. לא השערה לא הנחה, זיכרון. כך העיד בראשית ובמשטרה ומדובר בסתירה מהותית".

לאחר התייעצות, דחו השופטים את הבקשה ואמרו כי יש לנסות ולחקור את מסר בחקירה חוזרת. "טרם נעשה הניסיון להעמיד את מסר בפני הטענה כי הוא עוין", אמרו השופטים. הדיון יימשך ביום לחמישי, אז ישוב מסר לדוכן העדים.

פרקליטי אולמרט בירכו על החלטת השופטים. "חשבנו שכבר ראינו כבר הכל במשפט של ראש הממשלה לשעבר, והנה שיא חדש. עד תביעה שמסר 30 הודעות במשטרה, שהיה במצב רפואי לא קל ושהמדינה ישבה על ההודעות שלו ימים ולילות, סגרה לו את כל התיקים והביאה אותו כעד תביעה, מוצג היום כשקרן", אמר עו"ד נבות תל צור, מפרקליטיו של אולמרט. "צר לי שהדברים האלו נחשפים במשפט של מי שהיה ראש ממשלה". עו"ד דרור מתתיהו, שמייצג את מסר אמר כי מרשו "בחר לבוא לבית המשפט ולמסור את גרסתו, מדובר בגרסת אמת מאוזנת שמבוססת על מיטב זכרונו וידיעתו. העדות לא סותרת דברים שמסר אמר בעבר ולא היה מקום לבקשת הפרקליטות, אחננו שמחים על החלטת בית המשפט".

אמיר דן, יועץ התקשורת של אהוד אולמרט, אמר כי "יש שיטה של הפרקליטות שחוזרת על עצמה בכל פעם מחדש. כאשר יש עד תביעה שלא מיישר קו עם התמונה שהפרקליטות מנסה לצייר, הם רואים בו מיד עד עוין. כדאי שבפרקליטות יבינו שגם העובדות, כפי שאירעו לאשורן, הן אופציה, ולא רק הסיפורים המופיעים בכתב האישום".

"הוא העביר לי מסרים שהוא עוד יבוא חשבון עם אולמרט"

עדותו של מסר עסקה היום ברובה בפרשת מרכז ההשקעות. על פי כתב האישום, אולמרט, בהיותו שר התמ"ת, סייע לחברות ששכרו את מסר, שותפו וחברו, בבקשות שהן הגישו לקבלת מענקים ממרכז ההשקעות. אחד העדים המרכזיים בפרשה היה מרדכי, שאמר בבית המשפט כי הבין "שהוא (אורי מסר) היה בעל הבית שם (במשרד התמ"ת)".

בתשובה לשאלה של עו"ד אלי זהר, סנגורו של אולמרט, אמר מסר: "אני משוכנע ששמואל מרדכי לא סיפר שני דברים ואני מצהיר את זה בשבועה: לפני שמרדכי עזב את מרכז ההשקעות היו לו חילוקי דעות עם רענן דינור, הוא לא התבייש לפנות אלי כדי שהוא לא יעזוב את המשרד. ואני אמרתי לו שאני לא מתעסק בכלל בדברים האלה. ואחרי שהוא עזב הוא העביר לי מסרים שהוא עוד יבוא חשבון עם אולמרט על הדברים האלה".

זהר הוסיף ושאל: "הוא היה ממורמר על השר כי השר פיטר אותו?", "נכון", השיב מסר.

מוקדם יותר, הכחיש מסר את עדותו של עד תביעה אחר - מוריס טלנסקי. טלנסקי סיפר כי הוא הלווה למסר 10,000 שקלים. מסר אמר כי הוא לא קיבל מעולם כסף מטלנסקי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ