תומר זרחין

המלחמה בין חצרות הרבנים בנתיבות עלתה מדרגה: לבית המשפט הובאו אתמול בנו של הרב ברוך אבוחצירה ("הבאבא ברוך"), יהודה אבוחצירה, עודד דרעי המשמש עוזרו האישי של הרב ויצחק אביסרור, נהג בחצר הרב. השלושה חשודים שפעלו, תוך איום וסחיטה, כדי לאלץ את יריבו המושבע של "הבאבא ברוך", הרב יעקב איפרגן ("הרנטגן"), לעקור מנתיבות עם בני משפחתו.

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) חושדים שהשלושה היו מעורבים, בדרכים שונות, בפרסום פשקווילים נגד הרב בשדרות בחודשים האחרונים. בפשקווילים שנתלו בעיר נאמר, בין היתר, ש"הרנטגן" נדרש לעזוב את העיר "בגלל טומאתו". נכתבו עוד דברים פוגעניים וגידופים נגד "הרנטגן" ובני משפחתו. לפני ראש השנה האחרון נתלו בנתיבות שלטים נגד "הרנטגן", שבהם הוזהרו תושבי העיר לבל יתקרבו אליו.

בעקבות פרסום הפשקווילים הגישו תלמידי "הרנטגן" תלונות למשטרה, בטענה שזו התנהלות פסולה של חצר "הבאבא ברוך".

חקירת יאח"ה, שנמשכה כמה חודשים, הפכה אתמול לגלויה, ושלושת החשודים נעצרו. בבקשות המעצר, שהוגשו לבית משפט השלום בראשון לציון, נטען שהחשודים פגעו באוטונומיה ובחופש הבחירה של "הרנטגן" ובני משפחתו, כדי לגרום לו לעזוב את נתיבות. פרקליטם של השלושה, ציון אמיר, טען בדיון שהם מכחישים את החשד המיוחס להם ושלא ברור כיצד ניתן ליחס למי שנחשד בפרסום פשקווילים חשדות כמו איומים וסחיטה באיומים.

בנו של הרב, יהודה אבוחצירה, נשלח למעצר בית מלא עד יום שישי, מחוץ לנתיבות. מעצר החשודים האחרים הוארך עד יום חמישי.

באחרונה המליצה יאח"ה לפרקליטות להעמיד לדין את שמעון אלון, מבקר עיריית נתיבות, המקורב ל"באבא ברוך", בחשד שפעל לשלוח נערת פיתוי ל"רנטגן", כדי להכשילו ולהביכו. הניסיון לא צלח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ