משפט אולמרט | אורי מסר: מנסים להשפיל אותי בבית המשפט

פרקליט המדינה, עו"ד אורי קורב, הקרין היום במהלך הדיון בבית המשפט קטעים מחקירת המשטרה של מסר ב-2008, כדי להציג סתירות בעדותו

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

דיון סוער במשפט אולמרט: עימות חריף פרץ היום (חמישי) בין עו"ד אורי קורב, התובע במשפט, לבין עו"ד אורי מסר, חברו ושותפו לשעבר של אהוד אולמרט, שממשיך גם היום בעדותו. קורב ביקש לעמת את מסר עם סתירות בין אמירותיו במשטרה לבין אמירותיו בבית המשפט במהלך חקירותו הנגדית בבית המשפט על ידי סניגורו של אולמרט.

כדי להוכיח את הסתירות הקרין קורב בבית המשפט קטעי וידיאו מתוך חקירותיו של מסר במשטרה מ-2008. קורב התמקד בשאלה האם מסר זוכר שהוא העביר מעטפות עם כסף לאולמרט.

בווידיאו נראה החוקר שואל את מסר: - "אז נתת לו במזומן, שמת במעטפה ואמרת לו אהוד הנה הכסף?" - "כן,", השיב מסר. - "איפה זה היה? ברחוב?" - "לא ברחוב. בלשכה או בבית", ענה מסר. - "כשנתת את מעטפות מה אמרת לו?", הקשה החוקר, - "לא הייתי צריך להגיד כלום", ענה מסר.

בהמשך מתועד מסר אומר לחוקר כי הוא נתן את הכסף לאולמרט "פעמיים-שלוש, ארבע זה נראה לי יותר מדי". בהמשך החקירה שואל החוקר: אתה מוציא מטעפה עם כסף. מוסר לאולמרט, הוא יודע מה יש בפנים? אומר תודה?", "הוא יודע", עונה מסר.

הדברים סותרים, לטענת התביעה אמירות של מסר במהלך החקירות בבית המשפט בידי סנגורו של אולמרט, אז אמר שאינו יכול לזכור והוא "משער" שהיו מקרים שהוא העביר כספים לאולמרט ושאולי הוא מתבלבל בין הזיכרון שלו לבין מה שנאמר לו בחקירה במשטרה.

מסר זעם על הקרנת קטעי חקירת המשטרה ואמר: "בעיני הקטע הזה נועד להשפיל אותי ולפגוע בי". מסר אמר שבזמן החקירה היה במשבר נפשי קשה. "אני כועס", אמר מסר, "למה צריך להקרין סרטים ולהביא את התקשורת, למי זה עושה טוב שיראו את זה היום בערב בטלוויזיה, מי מרוויח מזה חוץ מכם". "כשאני עומד פה ועו"ד קורב אומר לבא כוחי על העדות שלי בחקירה הראשית שזו הייתה עדות הירואית ויומיים אחר כך הוא אומר ששיקרתי בבית המשפט, בטח שאני כועס", הוסיף מסר.

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, אמר בתגובה כי "הפרקליטות עושה כאן תרגיל מביש שחורג מכל הכללים תוך כדי ניצול צו איסור פרסום בנושא. היא מראה מלל חתוך וערוך אבל מסתירה את מצבו הנפשי הקשה של הנחקר בזמן החקירות שגרם לו להשמיע דברים שהמשטרה לחצה שישמיע, רק כדי לסיים את החקירה. מסר אמר בחקירתו בבית המשפט שכל מטרתה של המשטרה הייתה ללחוץ עליו כדי להפליל את אולמרט והיא ממשיכה משפילה את העד גם היום".

עם סיום עדותו של מסר בשעות אחר הצהרים, הסתיימה החקירת עדי ההכנה. המשפט יתחדש ב-30 במאי עם עדותו של ראש הממשלה לשעבר אולמרט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ