נעצר מנהל מחלקה מבית החולים פוריה החשוד באונס

ד"ר יצחק שנירר, מנהל המחלקה האונקולוגית בבית החולים פוריה, חשוד במעשה אונס ובעבירות מין בחולות ובעובדות במחלקה

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

משטרת טבריה עצרה היום (חמישי) את ד"ר יצחק שנירר, מנהל המחלקה האונקולוגית בבית החולים פוריה, בחשד לעבירות מין. הוא הובא לדיון בבית משפט השלום בנצרת שבו הוארך מעצרו בשבוע. השופטת, לילי יונג-גפר, ציינה במהלך הדיון כי "קיימת תשתית ראייתית של ממש הקושרת את החשוד לחשדות המיוחסים לו".

לפני שלושה שבועות התלוננו בתחנת המשטרה בטבריה מספר נשים בטענה כי הד"ר שנירר הטריד אותן מינית ואחת אף טענה כי נאנסה על-ידו. מאז הרופא לא נחקר ולא נעצר על ידי המשטרה. שנירר נעצר בנמל התעופה בן-גוריון לאחר שביקש לצאת מהארץ לכנס רפואי בארצות הברית. ואולם סנגורו, עו"ד אייל כהן, הציג בבית המשפט כרטיס טיסה שנקנה כבר בינואר, בטרם הוגשו התלונות ונפתחה חקירה. במהלך הדיון דחתה השופטת יונג-גפר את בקשת הסנגור לאסור את פרסום שמו של ד"ר שנירר.

במהלך הדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של ד"ר שנירר, אמר החוקר מרדכי קדוש, שחקר שתיים מהמתלוננות החולות במחלה סופנית, כי הן "מחזקות את החשד נגד החשוד, ולא ראיתי בנשים אלו אפילו סימן אחד למגמה כלשהי". לדבריו, "הראיות מגיעות ממספר מקורות ולא ממקור אחד". כמו כן, חשוד ד"ר שנירר בביצוע עבירות מין בעובדות במחלקה שאותה ניהל.

עו"ד שמעון קוקוש, המייצג את המתלוננות נגד הרופא, אמר ל"הארץ" עם הגשת התלונות כי "מדובר בתלונות על מעשים מגונים, מעשים מגונים בכוח ובכפייה, הטרדות מיניות, אונס של מטופלת וניסיון סחיטה. הנשים אף טענו כי התלוננו בפני הנהלת בית החולים, אולם דבר לא קרה". פרקליטו של ד"ר שנירר טען מנגד בדיון כי "התלונות ממוחזרות (...) התלונות הללו, רובן אם לא כולן, נחקרו כבר על ידי נציבות שירות המדינה והתיק בעניינם נסגר".

אחת המתלוננות טענה כי בכמה מקרים הרופא מישש אותה בחזה שלא לצורך הבדיקה הרפואית ונישק אותה בכוח, אף שניסתה להדוף אותו. לדבריה, הדבר קרה פעמים רבות. באחד המקרים, סיפרה, הרופא בדק אותה בדיקה חודרנית באיבר המין, אף שהמחלה פגעה בחלק אחר בגופה ועל אף שהוא אינו גניקולוג. היא ציינה כי לאחר מקרה זה, נמנעה מלחזור לביקורות בבית החולים ומצב רוחה הידרדר.

סנגורו של ד"ר שנירר טען היום בדיון כי "יצחק הוא בן לניצולי שואה, שני הוריו חלו במחלה הנוראית הזו. לפני 22 שנה הוא לקח על עצמו להיות מומחה באונקולוגיה. המומחיות שלו, תפקידו, הידע שלו והניסיון, חייבו אותו באותו מקרה ספציפי, כפי שזה מגובה בחוות דעת, לבדוק את התלונה של המטופלת לבקשתה. האם יש לחברי חוות דעת רפואית שאומרת שהדבר אסור? זה לא יעלה על הדעת. אם מישהי מגיעה עם תלונה הוא חייב לבדוק אותה שם. הרי זה בלתי נתפס שזה לא יהיה כך. הוא עשה את עבודתו לפי הספרות המקובלת". הוא טען כי בראיון עיתונאי סיפרה המתלוננת כי "רק כשהייתי אצל עורך הדין, הבנתי שעברתי אונס".

כמו כן, טען עורך דינו של ד"ר שנירר כי התלונות הגיעו בעקבות פיטורי עובדות במחלקתו. "האיש קשוח ונוקשה ולא חלף הרבה זמן ומזכירתו ואחת האחיות הסתכסכו איתו. על אחת הוא כתב משוב שלילי, אחת העביר אותה מתפקידה. רק לאחר שיפוט רע על ידו, כשהוא אומר שצריך לערוף את ראש הנחש, ואחרי חוות דעת שליליות, דקה אחר כך היא אצל עורך הדין". עו"ד כהן טען כי המתלוננות התאגדו בכוונה לפגוע בו. "אנחנו רואים אותן בטלוויזיה ביחד והן יושבות ביחד, אין תיאום גדול מזה (...). המניע החזק שהיה לאחות ולמזכירה גרם לכך שבדרך מעוותת לגמרי הגיעה התלונה למשטרה".

בהחלטתה להאריך את מעצרו של החשוד אמרה השופטת כי "מחומר הראיות שבפניי אינני מוצאת כי יש בטענות אלו, בוודאי לא בטרם נבדקו, כדי להפריך את התשתית הראייתית המונחת בפני".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ