חשד: גבר רצח את אשתו בקרית מוצקין

גופתה של ענבל חן בת ה-29 ועליה סימני אלימות קשים נמצאה בדירת הזוג. המשטרה עצרה את בעלה, דוד חן בן ה-35, זמן קצר לאחר האירוע

הארץ
רויטל חובל
כתבת "" בחיפה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
רויטל חובל
כתבת "" בחיפה

הותר לפרסום: ענבל חן היא האשה שנדקרה היום (ראשון) למוות בביתה שברחוב הוורד בקרית מוצקין. במשטרה חושדים כי היא נרצחה על ידי בעלה דוד חן, בן 35, שנלקח לחקירה זמן קצר לאחר האירוע.

מחקירה ראשונית של האירוע, עולה כי בן משפחתו של החשוד דיווח על הנעשה. סגן מפקד מרחב חוף, ניצב משנה ג'מאל חכרוש, סיפר כי כוחות משטרה שהגיעו למקום מצאו את חן, בת ה-29 מוטלת על הרצפה בסלון כשעליה סימני אלימות. "הבעל לא מסר שום גרסה, אך הודה כי לקח כדורים, ככל הנראה בניסיון להתאבד", אמר חכרוש. לדבריו, בבית נמצאו מכתבים שהשאיר הבעל, אך הוא לא פירט מה היה תוכנם. במשטרה הדגישו כי בעבר לא נרשמו אירועי אלימות בין בני הזוג.

לדברי שכניהם, השניים עברו מאילת לקרית מוצקין לפני כשנה וחצי, נישאו כעבור כמה חודשים והצטיירו כזוג שקט. לשניים לא היו ילדים. בעל הדירה אמר ל"הארץ" כי "מדובר בזוג נורמטיבי שהאריך לפני חודשיים את חוזה השכירות זו הפעם השנייה. שכר הדירה שולם בזמן ולא היו בעיות".

ז'אן שוורץ, אחד השכנים, סיפר: "לא שמענו שום דבר, מדובר באנשים רגילים לחלוטין שקמו בבוקר והלכו לעבודה. מעולם לא חשדנו בכלום". הבעל דוד, שפוטר לאחרונה מעבודתו במוסך, תואר, עם זאת, על ידי שכנים אחרים כ"גבר עצבני".

זירת הרצח, היום בקרית מוצקין. תצלום: חגי פריד

עו"ד אודי גנון, שמייצג את החשוד, סיפר כי "הוא פוטר מעבודתו לפני חודש וחצי וכתוצאה מכך הדרדר מצבו הנפשי והוא נזקק לסיוע. הוא לא הצליח לישון בלילה ולא הצליח לתפקד". לדבריו, "ביום שישי האחרון הוא פנה בפעם האחרונה לבית החולים רמב"ם וביקש להתאשפז. הוא שוחרר עם טיפול תרופתי שכלל כדורי הרגעה. במקביל הוא פנה לקופת החולים. שם הפנו אותו ללשכת הרווחה". עו"ד גנון העריך ששביתת העובדים הסוציאליים עיכבה את הטיפול בפנייה.

לגבי היחסים בין בני הזוג, ציין עו"ד גנון כי "היה לחץ כלכלי בבית, אבל לא היו ביניהם אירועים חריגים". לגבי הודאתו במעשים, ציין גנון כי "הוא טרם נחקר, אבל אני מעריך שהנסיבות ידברו בעד עצמן".

סנגורו של החשוד סיפר עוד כי במשפחתו של הבעל מתקשים לעכל את הרצח. "הם מרגישים שהם איבדו בת", סיפר עו"ד גנון.

זירת הרצח, היום בקרית מוצקין. תצלום: חגי פריד

בסוף חודש פברואר אירעו שני מקרים בהם רצחו גברים את רעיותיהם והתאבדו, שניהם באזור הצפון - בתוך פחות מיממה. במקרה הראשון רצח תושב היישוב מסד שבגליל התחתון את אשתו, בשנות ה-50 לחייה, והתאבד בירייה.

לאחר פחות מ-24 שעות נמצאה בדירה בקרית אתא גופתה של אשה בשנות הארבעים לחייה ועליה סימני דקירות רבים. בן זוגה בשנות החמישים לחייו, נמצא תלוי בחצר הבית. חקירת האירוע העלתה כי הבעל התקשר לידיד ואמר לו כי הוא עומד לרצוח את אשתו. המכר דיווח למד"א על השיחה ובאמצעות איכון מכשיר הטלפון של החשוד ברצח, הגיעו למקום כוחות משטרה ורפואה. לאחר שנמצאה גופת הגבר בחצר, פרצו כבאים לדירת הזוג ומצאו את גופת האשה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ