המשטרה חוקרת תלונה של אורלי אינס על התנכלויות

לדברי אינס, שבאחרונה נפרצה מכוניתה ומסמכים אישיים נגנבו ממנה, היא מרגישה שבתקופה האחרונה היא עוברת "שואה אישית" כהגדרתה, וחוששת שהיא מצויה בסכנה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

ד"ר אורלי אינס התלוננה באחרונה במשטרה, כי בחודשים האחרונים היא חווה התנכלויות וחשה שמנסים להפחידה ולהלך עליה אימים.

כחלק מאותם ניסיונות, דיווחה אינס למשטרה, נפרצה באחרונה מכוניתה ותיק ובו מסמכים אישיים נגנב ממנה. לדברי אינס, היא חשה שבתקופה האחרונה היא נמצאת במעקב.

"להארץ" נודע כי החקירה מתנהלת באחת מיחידות החקירה הארציות בלהב 433, וכי אינס נמצאת בקשר רצוף עם חוקריה.

אינס סיפרה באחרונה למקורביה כי היא עוברת "שואה אישית" כהגדרתה, ושהיא מרגישה שהיא נמצאת בסכנה ממשית ואף חוששת שיפגעו בה.

בשיחה עם "הארץ" אתמול, סירבה ד"ר אינס בתוקף להתייחס לתלונותיה במשטרה. פניית "הארץ" למשטרה בשאלה האם נכון כי יאח"ה - היחידה הארצית לחקירות הונאה - חוקרת בחודשים האחרונים תלונות של אינס, לא זכתה כלל לתגובה.

כזכור, אינס הגישה תלונה לנציבות שירות המדינה נגד המנכ"ל לשעבר של המשרד לביטחון הפנים, חגי פלג, שתחתיו הפעילה תוכנית למניעת אלימות ברשויות מקומיות בשם "עיר ללא אלימות". בין השאר, טענה אינס כי פלג התנכל לה ואף הטריד אותה מינית. פלג הכחיש את טענותיה.

בעקבות מידע שהתקבל במח"ש, המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים, מסרה אינס מידע על תקרית שאירעה לפני כשנתיים בכנס באילת, בה הטריד אותה מינית ניצב אורי בר לב, לשעבר נציג המשטרה בארצות הברית.

בעקבות המידע שמסרה, ואף על פי שלא הוגדר כתלונה רשמית נגד בר לב, פתחה מח"ש בחקירה נגד בר לב. במהלכה התקבלה תלונה נוספת נגדו, לפיה אנס אשה בבית מלון בהרצליה, לאחר שסוממה.

בסופו של דבר המליצה מח"ש לפרקליט המדינה, משה לדור, להגיש כתב אישום נגד בר לב בחשד לנסיון למעשה מגונה בכוח והטרדה מינית שביצע בר לב באינס. בכל הנוגע לתלונה ביחס לאונס, קבעו חוקרי מח"ש כי ממצאי החקירה לא מעלים ראיות מספיקות לביסוס כתב אישום נגד בר לב.

כפי שנחשף ב"הארץ" בשבוע שעבר, באחרונה מתנהלים מגעים בין פרקליטו של בר לב, עו"ד דורי קלגסבלד, לבין ראש מח"ש, אורי כרמל, בניסיון לסגור את התיק נגד בר לב מבלי שיהיה צורך להביאו להכרעת בית המשפט.

המתווה המתגבש כולל את פרישתו של בר לב משורות המשטרה, מבלי שתנאי הפרישה שלו ייפגעו, והתנצלות לפני אורלי אינס, בתמורה לסגירת התיק נגדו.

עו"ד קלגסבלד טען בשיחות עם כרמל כי בר לב שילם מחיר אישי כבד בפרשה, בין השאר, כשנחשד בפומבי באונס שלא היה. עוד טען כי עורך הדין שאין סיכוי כי בית משפט ירשיע את בר לב בעבירות מין, גם על פי גרסתה של אינס. היום צפויה להיערך פגישה בין אינס לראשי מח"ש, על מנת שההסדר המתגבש יוצג לפניה.

גורמים בסביבתה של אינס אמרו באחרונה כי היא מתקשה לקבל את ההסדר במתווה המתגבש, בפרט בנקודת הזמן הזאת, וכי היא סבורה שבית המשפט הוא הזירה היחידה בה המקרה צריך להתברר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ