היועמ"ש: התיק נגד ניצב אורי בר לב בחשד לעבירות מין באורלי אינס ייסגר

וינשטיין הודיע כי על אף שנאספו ראיות התומכות בגרסתה של אינס, "אין עוד הצדקה למיצוי ההליכים בפרשה"

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

תיק החקירה נגד ניצב אורי בר לב בחשד לביצוע עבירות מין בד"ר אורלי אינס ייסגר, כך הודיע היום (חמישי) היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. עם זאת, מהודעת וינשטיין עולה כי בחקירת מח"ש נאספו ראיות מספיקות התומכות בגרסתה של אינס לפיה עברה הטרדה מינית.

בהודעה שפירסם וינשטיין נמסר כי "במהלך תהליך קבלת ההחלטות בפרשה, פנה ניצב אורי בר לב באמצעות פרקליטיו וביקש לקבל אחריות מלאה על התנהגותו הבלתי ראויה כלפי אינס, ולהביע צער על הפגיעה בשמה הטוב כפועל יוצא מפרסומים שונים שליוו את הפרשה".

אורלי אינס. ממצאי החקירה תמכו בגרסתה. תצלום: טלי מאייר.

עוד נמסר כי "כביטוי לנטילת האחריות ביקש ניצב בר לב להתנצל בפני ד"ר אינס וגם החליט לפרוש מהמשטרה". לדברי היועץ המשפטי, "לאחר שהדברים הוצגו בפני אינס, הוחלט על פי המלצת מח"ש והעמדה שגובשה בפרקליטות, כי נוכח טיב המעשים ונסיבות העניין על היבטיו הציבוריים והמשפטיים, אין עוד הצדקה למיצוי ההליכים בפרשה והיועץ המשפטי לממשלה הורה על סגירת התיק".

ההסדר המתגבש הוצג בפני ד"ר אורלי אינס בפגישה שקיימה בתחילת השבוע עם ראש מח"ש והיא התנגדה לו.

תחילת הפרשה בתלונה שהגישה אינס לנציבות שירות המדינה נגד המנכ"ל לשעבר של המשרד לביטחון הפנים, חגי פלג, שבהנהלתו הפעילה תוכנית למניעת אלימות ברשויות מקומיות בשם "עיר ללא אלימות". בין השאר, טענה אינס כי פלג התנכל לה ואף הטריד אותה מינית. פלג הכחיש את טענותיה.

בעקבות מידע שהתקבל במחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים, מסרה אינס מידע על תקרית שאירעה לפני כשנתיים בכנס באילת, בה הטריד אותה מינית ניצב אורי בר לב, לשעבר נציג המשטרה בארצות הברית.

ניצב בר לב בדרכו לחקירת מח"ש. פרש מהמרוץ למפכ"לות בעקבות הפרשה. תצלום: תומר אפלבאום.

על פי גרסתה של אינס לאירוע שהתרחש לפני שנתיים באילת, באחד מערבי כנס משטרתי במאי 2008, באזור פתוח, גהר עליה בר לב, וניסה לחבקה, אולם היא הדפה אותו והשתחררה מידיו. לטענתה, בר לב איים כי הוא יודע את מספר החדר שלה במלון, ואף התקשר אליה במהלך אותו לילה, עד שעות הבוקר המוקדמות, במשך 14 פעמים.

בעקבות המידע שמסרה, ואף על פי שלא הוגדר כתלונה רשמית נגד בר לב, פתחה מח"ש בחקירה נגד בר לב. במהלכה התקבלה תלונה נוספת נגדו, לפיה אנס אשה בבית מלון בהרצליה, לאחר שסוממה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ