ניצב בר-לב התנצל בפני הד"ר אינס ווינשטיין סגר את תיק החקירה נגדו

למרות הודעתו החד-משמעית של היועץ המשפטי, טוענים מקורבי בר-לב כי הוא הקורבן האמיתי בפרשה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

גם אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע אתמול כי החליט לסגור את תיק החקירה נגד ניצב אורי בר-לב בשל הטרדה מינית שביצע בד"ר אורלי אינס, המשיכו מקורביהם של השניים להטיח האשמות זה בזה ולהכתיר את הצד שלהם כמי שידו על העליונה בהסדר שגובש.

בעוד מקורביה של אינס הכריזו כי בר-לב הודה בביצוע עבירות מין תוך לקיחת אחריות פומבית מלאה והתנצלות על מעשיו, הבהירו מקורביו של בר-לב, כי חרף התנצלותו הוא הפך את אינס ל"מתה-חיה". "אם היו ראיות ממשיות נגד בר-לב התיק לא היה מסתיים בהתנצלות. תיקים עם ראיות לא נסגרים במדינת ישראל בהתנצלות. וינשטיין יכול היה לבחור בחלופה של העמדה לדין משמעתי וגם בזה הוא לא בחר. בר לב הוא הקורבן האמיתי בפרשה". בר-לב עצמו אמר אתמול ל"הארץ" כי "במקום להסתכל אחורה בכעס, אני מעדיף להתקדם הלאה, לעשייה חדשה".

וינשטיין הודיע אתמול כי בחקירת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) נאספו ראיות מספיקות לכאורה להוכחת עבירה של הטרדה מינית שביצע בר-לב באינס, התומכות באמינות גרסתה. עם זאת, נכתב בהודעה, בתהליך קבלת ההחלטות בפרשה, עוד בטרם זומן לשימוע, פנה בר-לב וביקש - כלשונו - לקבל אחריות מלאה על התנהגותו הבלתי ראויה בהקשר המיני כלפי אינס, ולהביע צער על הפגיעה בשמה הטוב כתוצאה מהפרסומים שליוו את הפרשה. כמו כן נמסר שכביטוי לנטילת אחריותו זו, ביקש בר-לב להתנצל בפני אינס והודיע כי החליט לפרוש מהמשטרה. בהמשך, לאחר שפנייתו של בר-לב הוצגה בפני אינס, ולאור המלצת מח"ש החליט וינשטיין כי אין עוד הצדקה למיצוי ההליכים בפרשה זו והורה על סגירת התיק.

את דבר המגעים בין פרקליטו של בר-לב, עו"ד דורי קלגסבלד לעו"ד אורי כרמל, ראש מח"ש פרסם "הארץ" בחודש שעבר. כחלק מההסדר שגובש בין הצדדים, כתב בר-לב מכתב לאינס, בו ציין: "ד"ר אינס הנכבדה, אני מקבל אחריות מלאה על התנהגותי הבלתי ראויה בהקשר המיני כלפיך ומצטער על הפגיעה בשמך הטוב כפועל יוצא מהפרסומים השונים שליוו את הפרשה. כביטוי לנטילת אחריות זו אני מתנצל בפנייך. בהתאם, החלטתי לפרוש ממשטרת ישראל".

בסביבת בר-לב אמרו אתמול כי הוא הקורבן האמיתי של הפרשה, שכן הוא זה ששילם מחיר אישי, מקצועי וציבורי, לאחר ששמו הוכתם לשווא "אם היועץ המשפטי לממשלה היה מתרשם שהראיות באמת מבוססות הוא לא היה סוגר את התיק", הוסיפו.

פרקליטתה של אינס, רחל תורן, המייצגת אותה יחד עם עו"ד ארנה לין, אמרה אתמול כי תוכנה של החלטת וינשטיין מדברת בעד עצמה וכי מדובר בהישג חסר תקדים לאינס ולקורבנות עבירה, כשדמות ציבורית מודה בביצוע עבירות מין תוך נטילת אחריות מלאה והבעת התנצלות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ