עו"ד רז נזרי מונה לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין

נזרי, עוזרו הבכיר של וינשטיין והאיש הקרוב אליו ביותר במשרד, נבחר על אף טענות כי המכרז נתפר לפי מידותיו

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

עורך דין רז נזרי נבחר לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, כך הודיעה הערב (שני) ועדת האיתור. נזרי, עוזרו הבכיר של וינשטיין והאיש הקרוב אליו ביותר במשרד, נבחר על אף טענות במשרד המשפטים כי המכרז נתפר לפי מידותיו. בחירתו של נזרי אף שוברת נוהג של כשני עשורים, לפיו לא נבחר משנה ליועץ המשפטי לממשלה מלשכת היועץ.

המכרז לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה בתחום הפלילי כלל הפעם, בשונה מבעבר, אפיון לפיו המשנה "מלווה ומסייע ליועץ בטיפול בתיקים ובנושאים פליליים המצויים בסמכותו, בתפקידו כראש התביעה הכללית". זאת, נוסף לאפיון הקלאסי של התפקיד, ששם דגש על גיבוש תיקוני חקיקה בתחום הפלילי. הכללת האפיון, לטענת גורמים במשרד, הכריעה את הכף לטובת מועמדות נזרי.

14 טופסי מועמדות הוגשו לוועדה. לאחר סינון ראשוני נותרו תשעה מועמדים, מהם נבחרו חמישה מועמדים. הבולטים בהם, נזרי, עוזרם של וינשטיין ושל שני קודמיו, מני מזוז ואליקים רובינשטיין, וכן ענבל רובינשטיין, הסנגורית הציבורית הארצית ואפרת ברזילי, מנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה. מלבד וינשטיין, חברים בוועדת האיתור מזכיר הממשלה, צבי האוזר, מנכ"ל משרד המשפטים, הד"ר גיא רוטקופף, ממלא מקום נציב שירות המדינה, אהוד פראוור ונציגת האקדמיה, הפרופ' רות קנאי.

בכיר במשרד המשפטים, שאינו נמנה עם תומכיו של מי מהמועמדים המובילים לתפקיד, אמר ל"הארץ" כי "יש במשרד תחושה קשה שהתפקיד נתפר לפי מידותיו של נזרי". "זה לא סוד", הוסיף הבכיר, "שווינשטיין זקוק לנזרי וצריך שיישאר קרוב אליו, בעיקר בהחלטות הנוגעות לאישי ציבור. נזרי סיפר במשרד כי וינשטיין הפציר בו כמה פעמים שלא יעזוב את הלשכה ושהוא זקוק לו...כשהוחלט להכליל את הסעיף החדש בהגדרת התפקיד, כאילו אמרת שהוא מיועד לנזרי. זה מעורר אי-נוחות, במיוחד כשווינשטיין עומד בראש ועדת האיתור".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ