6 חודשי עבודות שירות לאישה שזייפה מחלת סרטן לצורך גיוס תרומות

אמליה שחם רופא הצליחה לגייס 52 אלף שקל מתורמים לצורך "טיפול רפואי ניסיוני

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט השלום בנצרת גזר היום (שני) שישה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות על תושבת רמת ישי, שהורשעה במעשי מרמה וזיוף באמצעות סיפור כיסוי של מחלת הסרטן שסייע לה בגיוס תרומות.

הזיוף נעשה לאחר שאמליה שחם רופא, בת 53, פתחה כרטיס ברשת החברתית דה מארקר קפה, שם הציגה עצמה כחולת סרטן ופנתה בבקשה לתרום כספים לצורך טיפול ניסיוני שעלותו כ-50 אלף דולר. כמו כן, היא ארגנה מופע לגיוס תרומות והשתמשה בבמות נוספות כדי לספר את סיפורה. בסך הכל הצליחה לגייס סכום של 52 אלף שקל.

נשיא בית המשפט ג'ורג' אזולאי אמר על שחם רופא כי "היא ניצלה את טוב ליבם של אנשים תמימים תוך גיוס תרומות כספיות, באמצעות סיפור כיסוי, כאילו היא חולה במחלה קשה וזקוקה לכספים רבים לצורך מימון טיפול ניסיוני במחלתה כביכול. הנאשמת אף הרהיבה עוז וארגנה מופע התרמה ל'הצלתה', בו השתתפו אמנים רבים, אשר תרמו מכישרונם ללא תשלום. מעשה זה של הנאשמת אכן פגע במתלוננים, אולם פגיעה גדולה עוד יותר פגעה הנאשמת בחולים הנזקקים באמת לעזרת הציבור בגיוס כספי תרומות להצלתם, כאשר מעשיה פגעו באמונו של הציבור, אשר יחשוש להרים תרומתו, שמא ירומה על ידי מתחזים".

שחם רופא הורשעה בהתאם להסדר טיעון שהתקבל בין הצדדים. מלבד עבודות השירות, הוטל עליה קנס בגובה 26 אלף שקל שיועברו לאגודה למלחמה בסרטן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ