נכשל המשא ומתן להסדר הטיעון של האחים אברג'יל עם רשויות האכיפה האמריקאיות

המגעים להסדר נועדו לייתר את המשפט נגדם ונגד שלושת שותפיהם. מבחינת הרשויות יצחק אברג'יל נחשב למסוכן ביותר

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

נכשלו המגעים להגיע להסדר טיעון בין ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל ואחיו מאיר עם רשויות אכיפת החוק האמריקאיות.

בחודשים האחרונים התנהלו מגעים בין הרשויות האמריקאיות לפרקליטיהם האמריקאים של האחים כדי לייתר את המשפט נגדם ונגד שלושה משותפיהם, שצפוי להיפתח בלוס אנג'לס בנובמבר.

מבחינת הרשויות האמריקאיות יצחק אברג'יל נחשב למסוכן ביותר ומיוחסות לו בין השאר עבירות של סחר בסמים ומעורבות ברצח סוחר הסמים סמי אטיאטס בלוס אנג'לס נוסף לסחיטה.

לאחיו מאיר מייחסות הרשויות סחיטה באיומים של אנשי עסקים אמריקאים שלהם הלוו האחים כסף, שמקורו במעילה בבנק למסחר.

המגעים עם הרשויות האמריקאיות החלו עוד לפני שהאחים הוסגרו לארה"ב, מטעם עורכי דין ששכרו. יחד עם זה, בשלב זה הרשויות האמריקאיות שהשקיעו משאבים אנושיים וכספיים עצומים להוכחת אשמתם של החמישה, בחקירה חוצת יבשות, מסרבות להתגמש וממשיכות לאסוף ראיות לקראת פתיחת המשפט. גורמים המצויים במשא ומתן לא פסלו אתמול אפשרות כי המגעים יימשכו עד לתחילת המשפט.

בסוף השבוע שעבר נעצר בארה"ב אסי ועקנין, שלטענת האמריקאים נסחט ביחד עם אחיו חי, לאחר שהועברו לו מעל מיליון דולר מכספי המעילה בבנק למסחר כדי שילבין אותם. ככל הידוע ועקנין נעצר בעקבות תיקים פליליים מהעבר שלא נסגרו.

בימים האחרונים הועלתה האפשרות כי האמריקאים יבקשו להפעיל לחץ על ועקנין כדי שיעיד נגד החבורה. בעבר טען ועקנין כי לא נסחט ולא אויים על ידי האחים או מטעמם, ואף הגיש תצהיר בעניין לבית המשפט שדן בבקשת ההסגרה של האחים ושותפיהם לארה"ב.

בחודשיים האחרונים עצור מעורב נוסף בפרשה, גבי בן הרוש, שנעצר בלוס אנג'לס יחד עם אשתו סימה בחשד לעבירות הגירה.

בן הרוש, שמככב בכתב האישום נגד האחים ושותפיהם, הגיע בעבר להסדר עם הרשויות האמריקאיות ולא נגזר עליו עונש מאסר. גם בעקבות מעצרו הועלתה הסברה כי הרשויות האמריקאיות מבקשות להפעיל עליו לחץ כדי שיעיד נגד האחים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ