נסגר תיק החקירה נגד ראש עיריית קרית ים

שלושה חודשים לאחר שהמשטרה המליצה להעמידו לדין בגין מרמה והפרת אמונים סגרה הפרקליטות את התיק נגדו בשל היעדר ראיות

הארץ
רויטל חובל
כתבת "" בחיפה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
רויטל חובל
כתבת "" בחיפה

תיק החקירה נגד ראש עיריית קריית ים, שמואל סיסו, ייסגר מחוסר ראיות, כך הורתה הבוקר (שלישי) פרקליטות מחוז חיפה. סיסו נחקר לפני שנתיים בחשד כי היטה מכרז לבניית קניון על חוף הים בשיתוף עם גורמים נוספים בעירייה ופעל לזכייתה של חברת ע.ר. צים השקעות נדל"ן, שבבעלות רני ועדי צים.

סיסו נחשד במרמה והפרת אמונים מכיוון שהמכרז המדובר, לרכישת קרקע בחוף קרית ים ולהקמת פרויקט מסחרי גדול בה, בוצע בניגוד לתוכנית בניין עיר (תב"ע) החלה על הקרקע ומייעדת את השטח למלונאות ונופש ולא למסחר.

שמואל סיסו. נחשד כי פעל בניגוד לתב"ע

בינואר המליצה המשטרה להעמיד לדין את סיסו וחשודים נוספים בעירייה בחשד למרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה, אולם היום, הודיעה הפרקליטות כי תיק החקירה נגד סיסו והחשודים הנוספים ייסגר בהיעדר ראיות מספיקות להעמדה לדין.

החשדות המיוחסים לסיסו פורסמו ב"הארץ" לפני כשנתיים. חקירת המכרז התחילה בתלונתו של ז'קי פלס, אסיר משוחרר שקיבל מהעירייה ב-1998 שטח בחוף הים במסגרת תוכנית לשיקום בו הוא מפעיל במקום מזנון.

לאחר חתימת ההסכם, דרשה צים מפלס לפנות את המקום, אך הוא סירב ובאמצעות עו"ד טומי נדשי עתר לבית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים בחיפה נגד העסקה. בנוסף, הציג פלס הערכת שמאי שמראה כי ערך השטח גבוה פי עשרה מהמחיר שביקשה העירייה. בעקבות הדברים, המשטרה פתחה בחקירת המכרז ומשרד הפנים הקפיא את החלטתו לאישור העסקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ