הושחת בית הכנסת הרפורמי ברעננה

על קירות בית הכנסת נכתב "זה התחיל!" ושמשותיו נופצו. נציגי הקהילה: זו לא הפעם הראשונה, אך זו עליית מדרגה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

אלמונים השחיתו הלילה (חמישי) את בית הכנסת הרפורמי בעיר רעננה מול תיכון אביב. יעל גלאור, רכזת הקהילה הרפורמית "רענן", גילתה את ההרס והכתובות כשהגיעה הבוקר לבניין. בין השאר, נכתב בגרפיטי שחור "זה התחיל!" וצויר מגן דוד. בעקבות האירוע הוגשה תלונה במשטרה שהחלה בחקירה.

"כשהתקרבתי למקום ראיתי שכל החלונות מנופצים והמקום מלא בשברי זכוכיות, זה היה מחזה מחריד", העידה גלאור. היא הוסיפה כי גם בשנה שעברה לפני חג הפסח נופצו חלונות בית הכנסת, אך לא נגרם נזק דומה לזה שנגרם הלילה. "זו לא הפעם הראשונה שזה קורה לנו, אבל מדובר בקנה מידה אחר. זו עליית מדרגה", אמרה.

בית הכנסת שהושחת, היום. תצלום: אלון רון

סגנית ראש העיר רונית וינטראוב מסיעת מר"צ אמרה בתגובה כי "מדובר בפעם השלישית שהקהילה הרפורמית עומדת בפני התקפה בעיר, ואנחנו נדרוש דיון חירום בעניין הזה במועצת העיר. זו מגמת הקצנה דתית ברעננה ואנו מודאגים מאוד מהמצב". ראש העיר נחום חופרי גינה בתוקף את מעשה הבריונות אך הדגיש כי "המעשה אינו מאפיין את העיר רעננה, עיר של סובלנות ושל דו קיום מופתי".

מנכ"ל התנועה הרפורמית, גלעד קריב, מסר בתגובה כי "הפגיעה החוזרת והנשנית בבית הכנסת לא תמנע אותנו מלשרת נאמנה את תושבי רעננה המחויבים לאופייה הפתוח והפלורליסטי של העיר. אנחנו מצפים מפרנסי העיר להתייצב לימין הקהילה ולתמוך בפעילותה באופן פומבי".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ