תומר זרחין

הנשיא שמעון פרס קיבל את המלצתו של שר המשפטים יעקב נאמן, לקצר את עונשם של ארבעת השוטרים הנוקמים מנהריה בתום ריצוי שני שליש מתקופת מעצרם.

נאמן ופרס הסתמכו על החלטת ועדת השחרורים בשירות בתי הסוהר מאתמול, לפיה יש להקדים את שחרורם של השוטרים במספר ימים כדי שיוכלו לחגוג את חג הפסח עם משפחותיהם. עם זאת, הנשיא פרס דחה את בקשתם של השוטרים למחוק את המרשם הפלילי בעקבות הרשעתם, אך החליט לאמץ את המלצת השר נאמן להורות על קיצור תקופת ההתיישנות על מנת לסייע בשיקומם.

ההמלצה לקצר את עונשם ואת תקופת ההתיישנות מגיעה על רקע דו"ח פנימי במשטרה שמצא ליקויים מהותיים באופן שבו טיפלה המשטרה בארגון הפשע שבראשו עמד מיכאל מור. בין השאר עלה מהדו"ח כי הליקויים נגרמו בשל מחסור בכח אדם, היעדר גורם שירכז את הפעילות והיעדר תמיכה של יחידה גדולה.

השוטרים החלו לרצות את עונשם ב-20 באוקטובר בשנה שעברה. אחד השוטרים, אלדד חדד, היה היחיד שדיבר בקצרה עם התקשורת טרם כניסתו לכלא השקמה. "מעולם לא היינו עבריינים, ולעולם לא נהיה", אמר, "אנחנו מגיעים לכלא בראש מורם".

על פי הרשעתם, השוטרים יניב אשור, יוסי לוי, רמי מוסא וחדד - הניחו בשנת 2006 מטעני חבלה מתחת למכוניתו של מור ועל אדן חלון בבית השייך לו, כדי לנקום בו על סדרה של תקריות שבהן הושלכו רימוני יד לעבר בתי שוטרים ואישי ציבור בעיר. "אנחנו מגיעים היום לכלא בראש מורם", אמר חדד. "ישנן מסקנות ועדה שיושבות כבר חודשים אצל המפכ"ל. לא ציפינו למשהו אחר מהמדינה. אנחנו לא מתכוונים להתייאש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ