החשוד תיכנן חצי שנה את ניסיון הרצח בשדרות ח"ן

מהחקירה עולה כי הוא רכש סכינים מיוחדים, שפגיעתם מרבית, באמצעות אתר באינטרנט

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המשטרה הגישה אתמול הצהרת תובע נגד החשוד בתקיפת הצעירה בשדרות ח"ן בתל אביב לפני כחודשיים. החשוד שותק בחקירתו וטוען כי הוא חף מפשע, אולם במשטרה סבורים שיש די ראיות הקושרות את החשוד אפילו לניסיון רצח.

לפי החקירה של מרחב ירקון במחוז תל אביב עולה שהחשוד תיכנן את התקיפה לפחות כחצי שנה לפני אותו ערב שבו ביצע את התקיפה בפועל. נצ"מ דודי בר, שעמד בראש צוות החקירה המיוחד שהוקם בעקבות האירוע, הצליח יחד עם חוקריו להתחקות אחרי כמה צעדים שעשה, על פי החשד, החשוד בתקיפה בטרם יצא לבצעה וכן אחרי עוד כמה מהלכים שעשה, לפי החשד, לאחר מכן כדי לשבש ראיות.

החשוד פוטר בספטמבר 2009 מעבודתו בעמותת "לחופש נולד". הרקע לפיטורים הוא התנהגות החשוד כלפי עובדים במקום, וכלפי הקורבן שהיתה אחראית המשמרת שלו וספגה ממנו לא פעם הערות מיניות מביכות. לאחר שפוטר מעבודתו האשים החשוד את הצעירה שהיא זו שאחראית לפיטוריו והוא ידאג לסגור איתה חשבון.

תחילה לא ידעה המשטרה הרבה על המקרה. במשטרה ידעו רק לומר שהתוקף רכב על אופנוע מסוג מסוים וכי התקיפה היתה חמורה. בחקירה של הצעירה היא התבקשה לתת לחוקרים שמות של אנשים שאתם היא מסוכסכת. אז עלה גם שמו של החשוד, אולם הוא לא נעצר מיד.

ההתפתחות בתיק אירעה לאחר שנמצא האופנוע של החשוד באחד מהחניונים סמוך לבית חולים איכילוב. האופנוע הפריע לעוברים ושבים ועורר חשד אצל כמה מהם שהבחינו כי לא מזיזים אותו. הם התקשרו למשטרה. במשטרה ניסו להגיע לבעל האופנוע והבינו שהאופנוע נרכש בתעודות זהות מזויפות, שאותן השיג החשוד דרך אתרי אינטרנט. אז כבר הגיעו השוטרים לחשוד ובעיקר למחשבו האישי.

בבדיקה של המחשב האישי של החשוד הבינו החוקרים שהתקיפה לא היתה ספונטנית. החשוד נכנס חצי שנה לפני התקיפה לאתרים שמתמחים בסכינים, והזמין דרכם סכינים שמיועדים לתקיפה ושניתן להשיג באמצעותם פגיעה מקסימלית. נוסף לכך, גלש החשוד באתרים שמספקים מידע על צעדים שמומלץ לנקוט לאחר מעשה פלילי כדי לשבש ראיות. למרות כל ההכנות, כשנתפס האופנוע, נתפסו גם דגימות דנ"א של החשוד. כתב האישום יוגש השבוע ואז גם יוסר צו איסור הפרסום על שמו של החשוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ