מאסר עולם לבן שהרעיל למוות את אביו כדי לזכות בנכסיו

בית המשפט הרשיע את תושב רמת הגולן ברצח אביו הקשיש בטרם יעביר את נכסיו לאחרים על סמך ראיות נסיבתיות

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע היום (ראשון) את האיל אבו עואד בן ה-57 ברצח אביו הקשיש על מנת לזכות בנכסיו בטרם יעבירם לידי אחרים. על הבן - תושב הכפר בוקעתה שבצפון רמת-הגולן שהרעיל את האב, פדאללה אבו-עואד בן ה-82 - נגזר מאסר עולם.

מכתב האישום שהגישה עו"ד שילה ענבר, עולה כי בעשור שקדם לרצח התגלעו סכסוכים חוזרים ונשנים בין האב והבן סביב אדמות המשפחה. שנה לפני הרצח, הוציא בית משפט השלום בקרית שמונה צו הגנה, המורה לבן ולבני משפחתו שלא להתקרב לבית האב.

לפי האישום, חודשיים לפני הרצח נודע לבן שאביו מכר חלק מאדמותיו לשניים מתושבי הכפר, ובשל החשש מהמשך הפגיעה בירושתו המיועדת, קיבל החלטה להמיתו. הבן הצטייד בשתי שקיות שהכילו תכשיר להדברת מכרסמים שנאסר להפצה ולשימוש על ידי המשרד להגנת הסביבה ומשרד החקלאות והמתין לאביו שצעד למטעיו. הוא שיכנע אותו להיכנס לביתו ואז השתלט עליו בכוח והחדיר לפיו את שתי שקיות הרעל שהיו פתוחות, תוך שהוא גורם חבלה בעינו.

בכתב האישום צוין כי הבן שהורשע ברצח תחב את השקיות לגרונו של אביו באופן שהביא לסתימת קנה הנשימה וגרמו לו לחנק. לאחר מכן הותיר את אביו בחדר ויצא לסידורים בסניף הדואר בכפר השכן.

בהמשך, הלך הבן לרוכשי הקרקעות ובירר את מצב עסקאות המכר. ארבע שעות לאחר הרצח, דיווח הבן לרופא בסניף קופת חולים כי מצא את אביו שוכב בביתו. הרופא שהגיע לדירה הבחין בשרידי הרעל בפיו של המנוח והזעיק את המשטרה למקום. הנאשם טען לאורך המשפט כי לא ביצע את המיוחס לו והציג אליבי לפיו אביו הגיע אליו ברגעיו האחרונים כשהוא במצב קשה.

הרכב השופטים קבע כי מערכת הראיות הנסיבתיות מעלה כי הנאשם הוא זה שרצח את אביו המנוח. בפסק הדין נכתב כי לאחר שבחנו את התזה החלופית, שוכנעו השופטים כי "אין מקום לשנות את הקביעה כי בחינת מסכת הראיות כולה במבחני ניסיון החיים והשכל הישר, מובילה למסקנה הגיונית אחת ויחידה, כי הנאשם הוא אשר החדיר את שקיות הרעל לפיו של המנוח, ובכך גרם למותו".

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ