המשטרה: פוענח רצח האם ל-5 בלוד, הבעל הודה בפני מדובב

הסנגור טוען ש"מוקדם מדי לפתוח שמפניה"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בהארכת מעצרו של חאלד אבו זעלוק, החשוד ברצח אשתו יסמין אבו זעלוק בלוד, הודיע אתמול נציג המשטרה כי החוקרים הגיעו בימים האחרונים לפריצת דרך. לדבריו, יש בידיהם ראיות חדשות הקושרות את החשוד לרצח.

ב-5 באפריל בערב נמצאה יסמין אבו זעלוק באחד השדות בעיר לוד מתה לאחר כמה יריות בראשה. אבו זעלוק, אם לחמישה, נרצחה חצי שנה אחרי שניצלה מניסיון רצח כושל כאשר ישבה יחד עם אחותו של החשוד בבית בלוד. האחות נפצעה קשה מהירי באותו מקרה. לאחר ניסיון הרצח נעצר הבעל כחשוד בירי לעבר השתיים, אולם המשטרה לא הצליחה לאסוף די ראיות להגשת כתב אישום נגדו והוא שוחרר.

ביום הרצח בא הבעל לתחנת משטרת לוד והגיש תלונה במשטרה על היעדרות אשתו. כמה שעות לאחר מכן נמצאה הגופה ושוטרי התחנה יצאו לביתו של הבעל ועצרו אותו. במחוז מרכז החליטו שהחקירה תנוהל על ידי צוות משותף של מרחב שפלה ותחנת לוד. שוטרי התחנה יצאו ביום הרצח לביתה של האחות כדי לעצור גם אותה ולהביאה לחקירה.

כבר מהרגע הראשון הבינו החוקרים כי האחות תוכל לסייע להם לאתר את הרוצח מאחר שהיה ברור לחוקרים כי מי שניסה לרצוח בניסיון הראשון, הוא גם זה שרצח בניסיון השני. האחות הועברה למקלט במרכז הארץ והוצאה מלוד למעצר הגנתי. בחקירות של האחות היא הסכימה להודות בקלטת כי חאלד אבו זעלוק היה זה שירה בשתיים בניסיון הראשון.

לפני שבועיים הובא החשוד על ידי החוקרים והמתינה לו ההפתעה. אבו זעלוק ישב מול החוקרים כשאלו הציגו לו את הקלטת שבה אחותו מספרת לפרטי פרטים כיצד הוא היה זה שירה בהן. אבו זעלוק לא הגיב לדבריה של אחותו ועוד באותו יום הועבר לתא המעצר בראשון לציון.

סמוך לאותו יום שבו ראה אבו זעלוק את הקלטת הכניסו החוקרים לתאו בראשון לציון מדובב, במסווה של עבריין שנעצר גם הוא. לטענת החוקרים אבו זעלוק התוודה בפני המדובב כי הוא היה זה שרצח את אשתו ואחראי גם לניסיון הרצח. אתמול הוארך מעצר החשוד עד יום רביעי ובמשטרה סבורים שהצליחו לפענח את הרצח.

עו"ד אבי קדרי, סנגורו של החשוד, חושב שעדיין מוקדם מבחינת המשטרה לפתוח את השמפניה. "לגבי ניסיון הרצח אי אפשר להסתמך על עדות האחות כיוון שהיא מסרה עדויות סותרות. לעניין הרצח, החשוד טוען שהוא לא דיבר עם המדובב. החשוד עומד על זה שהוא יילך לבדיקת פוליגרף. שיבואו וישמיעו לו את ההקלטה הזו שבה, לטענתם, הוא הודה בפני המדובב במעשה. הם לא משמיעים לו את הקלטת, למרות שיש להם את ההקלטה הזו כבר שבועיים".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ