מבקר המדינה מגבש צו הגנה לעורך דין בעיריית חיפה שטוען כי חשף שחיתות

העובד התלונן על הממונה עליו והועבר מתפקידו; העירייה: תלונת שווא

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

כתבת "הארץ" בחיפה

מסדרונות עיריית חיפה רוחשים בגלל תלונה שהגיש עורך דין במחלקה המשפטית בעירייה נגד הממונה עליו בחשד לשחיתות. עורך הדין האשים את הבכירה כי קיבלה שוחד מבעלי אולם שמחות בעיר ובתמורה ניסתה להפחית את הקנס שאמורה העירייה להטיל על האולם בגין ניהול עסק ללא רישיון. לאחר שבעירייה ניסו להזיזו מתפקידו בעקבות תלונתו, פנה למבקר המדינה שמגבש בימים אלה צו הגנה לעובד כחושף שחיתות.

על פי התלונה שהגיש עורך הדין בנובמבר, "הבכירה ביקשה להפחית את הקנס לאולם מסכום של 10,000 שקלים לסכום של 5,000 שקלים, אם בעלי האולם יבואו לקראתה במחיר באירוע משפחתי". ערב חג הפסח, נערך לעורך דין המתלונן שימוע על ידי העומד בראש המחלקה המשפטית וזה החליט להעביר אותו מתפקידו לתפקיד זוטר במחלקה המשפטית. עקב כך, פנה עורך הדין למבקר המדינה. ל"הארץ" נודע כי ההערכה במשרד המבקר היא כי הצו צפוי להינתן עם שובו של המבקר מחו"ל בימים הקרובים.

בשימוע שנערך לעורך הדין המתלונן, אמר לו ראש המחלקה המשפטית כי "השימוע מתקיים בידיעת המשטרה לאור חשד מבוסס שמדובר בתלונת שווא בזדון. במצב שנוצר אינני רואה אפשרות שתמשיך לעבוד בתפקידך בתביעה. אני מחליט להעביר אותך באופן זמני לתפקיד אחר".

בתגובה לדבריו של הבכיר, שנחקר אף הוא בפרשה, הגיש העורך דין תלונה למשטרה בגין שיבוש הליכים. עניינו של עורך הדין עבר מאז לבכירה אחרת שערכה לו שימוע נוסף. הבכירה דנה עם עורך הדין בתפקודו המקצועי, על אף שהנושא לא עלה קודם לכן ובתקופה האחרונה אף קיבל עורך הדין מכתבי המלצה והוקרה מפרקליט המחוז ומראש מינהל התפעול בעירייה.

בינתיים עבר התיק לפרקליטות, אף לפני שנערך עימות בין המעורבים בפרשה והמתלונן לא נבדק במכונת פוליגרף, על אף שהוא מסכים לכך.

במשרד מבקר המדינה מגבשים כעת צו הגנה לעורך הדין המתלונן. ביום רביעי פנו ממשרד המבקר למנכ"ל עיריית חיפה בהמלצה שלא להעביר את עורך הדין מתפקידו וביקשו את תגובת העירייה. בעירייה טוענים כי הבכירה לא נחקרה באזהרה אלא מסרה עדות, עובדה המעידה על היחלשות התלונה.

מהעירייה נמסר בתגובה: "בימים אלו מתקיים בעירייה בירור ביחס לחשד מבוסס לפיו עובד עירייה הגיש תלונת שווא בזדון כנגד הממונה עליו. בירור חשד זה מתבצע בתיאום מלא עם המשטרה ובהתאם לכל דין. מידע מלא על המקרה נמסר גם למשרד מבקר העירייה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ