מפכ"ל חדש לישראל: יוחנן דנינו

בטקס שנערך היום מונה דנינו למפכ"ל ה-17 של מדינת ישראל. נתניהו: יש למצוא האיזון בין היכולת הטכנולוגית של המשטרה לשמירה על הפרטיות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

"התפקיד הזה הוא לא רק כבוד, אלא גם זכות וחובה לשמר ולהכיר משטרה ששמה לה למטרה להילחם בפשיעה באלימות, בשחיתות ובתאונות הדרכים", כך אמר היום (ראשון) רב ניצב יוחנן דנינו, בטקס בו מונה באופן רשמי למפכ"ל ה-17 של מדינת ישראל.

בטקס, שנערך במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ המפכ"ל היוצא דודי כהן, שרי ממשלה, ראש המוסד ראש השב"כ ומפכ"לים לשעבר, אמר דנינו כי הוא מאמין במשטרה שתציב כערך את השירות לאזרחיה, כגוף המושתת על יושר ואמינות. כשוטרים עלינו להיות ראויים לתפקיד המוטל עלינו ולהיות קודם כל אזרחים במדינה שמושתת על ערכיה הדמוקרטים".

תצלום: אילן אסייג

דנינו פנה לציבור "הצעירים האיכותיים" החיים במדינה והזמין אותם להתגייס למשטרת ישראל. במקביל הוא פנה גם לאנשי האוצר שיסייעו למשוך אנשים איכותיים לתוך המערכת. במהלך הטקס הודה ראש הממשלה נתניהו למפכ"ל היוצא דודי, וציין את תרומתו למלחמה בפשיעה המאורגנת.

"היום בשעה 20:00 יתחיל יום השואה, ואני מציין עובדה זו במעמד חגיגי כדי להדגיש את גודל המשמעות על ה-60 השנים שמפרידות בין שואת יהודי אירופה, לבין בוקר יום ראשון שזה שאנו נמצאים בטקס הענקת דרגות לשוטר מספר אחד של מדינת ישראל", אמר נתניהו.

נתניהו: יש למצוא את האיזון בין יכולת טכנולוגית לשמירה על הפרטיות

"מדינת ישראל היא המקום היחיד באזורנו שנשלט על ידי חוק ולא על ידי שלטון של בני אדם. זהו הישג כפול ומכופל היום", אמר ראש הממשלה. "משטרה חזקה היא רשת ביטחון של אזרחים. למשטרת ישראל יש תפקיד גם במאבק בפשיעה וגם במלחמה בטרור. משטרת ישראל היא בין הבודדות בעולם שנושאת גם בתפקיד של המלחמה יחד עם גורמי הביטחון השונים".

נתניהו ציין בדבריו את היכולת הטכנולוגיות המתקדמת המצויה בידי המשטרה, ואת הסכנות הגלומות בה. "בשנים האחרונות יש התקדמות ביכולת הטכנולוגית של משטרת ישראל כדי להילחם בפשע המאורגן. יחד עם היכולת הטכנולוגית. אנחנו צריכים למצוא את האיזון בין הלחימה בפשיעה לשמירה על זכויות האזרח", אמר נתניהו. "תפקיד המשטרה הוא גם להגן על זכות האזרחים ועל הזכות לפרטיותם מפני העוצמה הטכנולוגית בידי המשטרה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ