כתב אישום נגד שוטרי מג"ב: היכו צעיר פלסטיני והצמידו אקדח לראשו

נגד שני השוטרים, ישי בן עוזרי ושני סביליה, הוגש כתב אישום לפיו עצרו נער בן 17 לאחר שמצאו נפצים בכיסו והתעללו בו

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

כתב אישום בגין התעללות בקטין ותקיפתו הוגש היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד שוטרי משמר הגבול, ישי בן עוזרי, בן 30 מאריאל, ושני סביליה, בת 22 מירושלים. לפי האישום, השניים תקפו קטין בן 17 לאחר שמצאו נפצים בכיסו בעת בדיקה במחסום רוקפלר בירושלים. בן עוזרי היכה אותו באגרוף בלסתו ובעט בברכו, ואילו סביליה היכתה אותו, הצמידה אקדח לראשו וגרמה לו להאמין כי היא עומדת לירות בו למוות כשעיניו מכוסות.

ציון בנישתי, נהג ביחידה, בן 23 מגבעת זאב, שנכח בחלק מהאירועים נאשם במרמה והפרת אמונים וישמש עד תביעה נגד השניים האחרים. על פי כתב האישום שהוגש על ידי המחלקה לחקירת שוטרים, השלושה שירתו ביחידת מעיין של משמר הגבול. בן עוזרי היה מפקד צוות, וסביליה היתה לוחמת. ב-16 במארס 2010 בצהריים עיכבו השניים את הקטין במחסום, ובחיפוש על גופו מצאו שלושה נפצים. בן עוזרי אחז בחולצתו של הקטין, הוביל אותו אל מאחורי אוטובוס שחנה בסמוך, היכה אותו באגרוף בלסתו ובעט בברכו. שוטר שזהותו אינה ידועה אזק את ידיו מאחורי גבו והעבירו לטיפול סביליה ובנישתי.

השניים הכניסו את הקטין לניידת. סביליה ישבה לצדו ובנישתי נהג בה. בעת הנסיעה הידקה סביליה את האזיקים על ידיו של הקטין ומשכה אותם כלפי מטה בכוונה להכאיב לו. כשהגיעו לתחנת המשטרה שלם בירושלים, הורידו את הקטין מהניידת והכניסו אותו לתחנה. כשעלו במעלית סביליה כיסתה את פניו של הקטין במעיל שלבש והידקה שוב את האזיקים על ידו, לטענת מח"ש, בכוונה להכאיב לו. ביציאה מהמעלית בעטה סביליה בחוזקה בעכוזו ואיימה על חייו באומרה: "עוד עשר דקות אתה מת". השניים הובילו את הקטין לחדר ריק בקומה השלישית בתחנה, שהיתה שוממה עקב שיפוצים, ושם הורידו אותו על ברכיו כשידיו אזוקות לאחור וראשו מכוסה במעיל.

סביליה שלפה את אקדחה האישי, דרכה אותו והצמידה אותו לצווארו של הקטין כשהוא ריק ממחסנית, וספרה באוזניו לאחור מ-1 עד 10. הקטין צעק "לא, לא", אך עם סיום הספירה היא לחצה על ההדק באומרה: "מוות לערבים" ו"כל הערבים זונות".

בנישתי ביקש מסביליה שתפסיק את מעשיה, אך היא לא נענתה לו. היא הרימה את המעיל מראשו של הקטין, נטלה את אחד הנפצים שנמצאו על גופו, הכניסה אותו לכיסו ושוב כיסתה את ראשו במעיל. אחר כך השמיעה באוזניו רעש של מצית שהיה ברשותה, כדי לגרום לו לחשוב שהיא עומדת להדליקו. היא היכתה אותו בחוזקה באגרופים וסטירות בכתפיו ובראשו. לטענת הפרקליטות, סביליה פעלה ממניע גזעני.

סביליה ובן עוזרי נאשמים בתקיפת קטין, בהתעללות בקטין, באיומים ובמעשה פזיזות ורשלנות. בנישתי נאשם כי בנוכחותו חיזק את סביליה וגרם לה לחשוב כי הוא בודק שאיש לא ייכנס לחדר. אף שניסה לגרום לה להפסיק את מעשיה, לא דיווח לאיש על אשר ראה ולא רשם דו"חות פעולה כמתבקש ועל כן נאשם במרמה והפרת אמונים.

עו"ד מירי הרט המייצגת את בנישתי מסרה בתגובה כי "בנישתי רק היה נוכח במקום וביקש מספר פעמים מסביליה להפסיק את ההתעללות בקטין. לא היתה לו ידיעה לגבי הכוונות שלה. מדובר באירועים נקודתיים שהפתיעו גם אותו". את תגובתם של סביליה ובן עוזרי לא ניתן היה להשיג.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ