ח"כ שלי יחימוביץ' בעדותה במשפט קצב: "א' התביישה להגיד את המלה אונס"

עדותה של ח"כ יחימוביץ' ממשפט קצב הותרה היום לפרסום. לדבריה, המתלוננת היתה מלאה ברגשות אשם וחששה "להכתים" את הנשיא לשעבר

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

"לקח לה זמן להגיד את המילה אונס, או חדירה, זו מלה שהיא לא יכלה לומר. בסוף היא אמרה 'הוא אנס אותי'", כך סיפרה ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) על א' ממשרד התיירות בעדותה נגד הנשיא לשעבר משה קצב. עדותה של יחימוביץ' וכן יתר עדויותיהם של עדי התביעה הותרו היום לפרסום על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב. יחימוביץ' התייחסה בעדותה גם לקצב עצמו ואמרה כי "האמנתי ואני גם יודעת היום בוודאות גמורה, שמדובר בעבריין מין סדרתי".

יחימוביץ' סיפרה על היכרותה הראשונית עם א' ממשרד התיירות, דרך ירון ארמוזה שנחשב לידיד משותף של השתיים. הן נפגשו בתיווכו בבית קפה בקניון. "ירון התקשר אלי וסיפר לי שיש לי שיש לו ידידה ותיקה שכבר התלוננה במשטרה בגין תקיפה בידי מר קצב, והוא ביקש ממני להיפגש איתה, כדי לחזק אותה, להושיט לה סיוע, לעודד אותה קצת, להפיח בה ביטחון עצמי, והסכמתי מיד. זה מסוג הבקשות שמופנות אלי לעתים קרובות ואני בתשעים אחוז נענית לבקשה הזאת", סיפרה.

יחימוביץ' העידה על הפעם הראשונה שבה א' הזכירה את האונס ועל הקושי שלה להודות בכך. "שאלתי אותה, מה, למה בעצם היא לא סיפרה את הפרטים האלה, למרות שהתשובה היתה ברורה, כלומר, וזה גם דבר שהוא לא חדש לי ונתקלתי בו הרבה מאוד אצל נאנסות, שהן מתביישות במה שקרה והן לוקחות על עצמן חלק מהאשמה והן משוכנעות שאם הן יספרו את הדברים כפי שהן, הן יהפכו לנאשמות. כלומר היא התביישה בכך שהיא התפתתה ועלתה איתו לחדר במלון.

"מבחינתה העובדה שהיא התפתתה לעלות לחדר במלון, היתה קטסטרופלית, מבחינת רגשי האשם שלה, העובדה שהיא הניחה לו לעלות לדירה שלה, גם היתה קטסטרופלית בעיניה והחדירה, זה בכלל היה דבר שהוא היה מפלצתי בעיניה... אלה היו דברים שהיא התביישה בהם, פחדה לספר עליהם, פחדה מתגובת הסביבה, כי כבר חלחלה אליה התובנה, שזה לא יישאר נחלתה הסיפור הזה".

חברת הכנסת סיפרה עוד כי "היא חששה גם מהתגובה בהקשר הזה, שאלה איך היא מעיזה בכלל להכתים אדם שהוא כל כך בכיר בליכוד, היא היתה מבודדת בצורה שבאמת לעתים רחוקות ראיתי... המשימה הראשונה שעמדה לנגד עיני, היתה לחבר אותה למרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולארגן לה פרו-בונו, או טיפול פסיכולוגי".

"היא חיפשה כל הזמן את המלים, כי היא היתה בשלב כל כך, כל כך בתולי וכל כך היתה לפני כל המסע הזה, שהיום היא כבר ממש בעיצומו", הוסיפה יחימוביץ', "שהיא אפילו לא, לקח לה זמן להגיד את המלה אונס, או חדירה, זו מלה שהיא לא יכלה לומר, בסוף היא אמרה 'הוא אנס אותי'. אז שאלתי אותה היתה חדירה את מתכוונת? אז היא אמרה 'כן', אבל שוב, זה עלה לה בצעד קדימה שניים אחורה, כשאני לא דוחקת בה יותר מדי. היא חזרה לזה שוב ושוב, כנראה היה חשוב לה לומר את הדברים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ