מקורבה של א' ממשרד התיירות: היא אמרה לי שהוא ממש אנס אותה בכוח

בית המשפט התיר לפרסם את העדויות מפרשת התביעה במשפטו של הנשיא לשעבר, משה קצב. ראש אגף החקירות האשים: עורכי הדין הדליפו והתלוננו על הדלפות

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר היום (חמישי) לפרסום את הפרוטוקולים מפרשת התביעה במשפטו של הנשיא לשעבר, משה קצב. בין עדויות התביעה שהותרו לפרסום נכללות עדותה של ח"כ שלי יחימוביץ' שפגשה את א' ממשרד התיירות בשלבים הראשונים של הפרשה, עדויות מתלוננות שתלונתן התיישנה, עדויות עיתונאים שפגשו את המתלוננות ועדויות נוספות.

יועץ התקשורת של הנשיא לשעבר, עו"ד אמנון שומרון, מסר בתגובה לפרסום העדויות כי "תמוה שימים ספורים לפני הדיון בבקשת עיכוב הביצוע של קצב מחליט בית המשפט לפרסם באופן סלקטיבי רק את עדויות עדי התביעה ולהמשיך לאסור את עדויות עדי ההגנה".

ידידה של א' ממשרד התיירות, ירון ארמוזה, סיפר בעדותו כי "היא אמרה לי: 'אתה זוכר את האירוע ההוא שסיפרתי לך במשרד, הוא ממש קיים איתי יחסי מין... והוא ממש אנס אותי, הוא השכיב אותי בכוח והוא חדר אלי'".

כמו כן, ראש אגף החקירות במשטרה, יואב סגלוביץ', טען בעדותו כי עורכי הדין במשפטו של הנשיא לשעבר הדליפו פרטים בה בעת שהם התראיינו והתלוננו על ההדלפות.

סגלוביץ', שנשאל על ההדלפות, לא הכחיש שאכן היו הדלפות נרחבות, אך טען כי הן לא הגיעו מצוות החקירה. "נתחיל בזה שא', היו הדלפות", אמר סגלוביץ', "ההיקף, הכמות, העוצמה, זה כבר סיפור אחר לגמרי. עכשיו צריך להבין, שחקירות מן הסוג הזה, היכולת באמת לשמור בית סגור לחלוטין, היא כמעט בלתי אפשרית. אני כן רוצה להתייחס לגבי ההיקף, כי הרבה דובר על ההיקף, אני שמעתי את עורכי הדין הנכבדים מתראיינים על ההדלפות ומדליפים תוך כדי בלי להתבלבל, ומצד שני, היו הדלפות, אני אומר כאחד שאחראי היום גם אל אגף חקירות במודיעין, אבל ודאי גם על החקירה הזאת".

הידיד העיד: זה התחיל במחמאות

ארמוזה, מקורבה של א' שעודד אותה להתלונן, העיד: "בהתחלה היא סיפרה לי יותר בכלליות, שקצב הטריד אותה שם, שהוא התעסק אתה, דברים כאלה. גם היה איזה שלב, שהתפרסם הסיפור של איציק מרדכי, יותר ככה היא לא ירדה ממש לפרטים". לדבריו, "היא בהתחלה מספרת שהוא התחיל אתה במחמאות, את נראית נורא יפה, את נראית טוב, ממש היה מחמיא לה בצורה, שהיא ממש לא הרגישה עם זה טוב. לאחר מכן, הוא גם התחיל קצת עם הטרדות מלוליות, כמו אני חושב עליך הרבה בלילות, אני חולם עליך בלילות, בואי נהיה כזוג. היא סיפרה לי שלאחר מכן, התחילו גם נגיעות פה ושם (...) היא אמרה לי הרבה פעמים שהוא ביקש ממנה לבוא עם חולצה עם כפתורים, ושהיא תפתח כפתור אחד, שהיא תשתדל לבוא עם שמלות".

ארמוזה הוסיף שא' סיפרה כי "בהתחלה, כשהתחילו המחמאות וכל ה... כאילו שהעבירו אותה, אז גם הוא הפך אותה ממש למלכת הלשכה, שהכל עובר דרכה, והיא שולטת על כל הדברים שקורים בלשכה ומי שרוצה להיפגש אתו צריך לעבור דרכה. ממש נתן לה הרבה כוח בידיים, שזה נתן לה הרגשה טובה בזמנו".

"במהלך 99' היא סיפרה לי דבר אחד, שהוא הגיע אליה הביתה, שזה היה נראה לי נורא מוזר שבוס מגיע לבית של העובדת שלו. היא לא פירטה לי בדיוק מה, ב-99, וגם סיפרה לי על איזה סיטואציה שהיה בלשכה, שהוא השכיב אותה בכוח, וממש ניסה לתקוף אותה, זה בלשכה בתל אביב". בשלב אחר בעדות היה ארמוזה ישיר יותר בתיאוריו: "היא אמרה לי, 'אתה זוכר את האירוע ההוא שסיפרתי לך במשרד, אני ממש, הוא ממש קיים איתי יחסי מין שמה והוא ממש אנס אותי, הוא השכיב אותי בכוח והוא חדר אלי'. זה היא אמרה לי כבר, אחרי השיחה עם שלי (יחימוביץ' ע"א) ואז היא אמרה לי גם בהקשר לסיפר בדירה, שהוא גם שם ניסה ממש לתקוף אותה, אבל שם הוא לא הצליח והיה שם איזשהו ויכוח ביניהם והוא יצא".

ארמוזה סיפר על גם על רגע המהפך ביחסו של הנשיא אל א'. "היא סיפרה לי, שברגע שהיא לא נענתה לו וסירבה לו, אז הוא גם התחיל להתנכל אליה. כלומר ממלכת הלשכה פתאום היא הפכה להיות אחת הפקידות הזוטריות, שבמקום לפנות אליה ישירות בטלפון, אז הוא היה מתקשר לאלה שמתחתיה, או שנגיד הם היו הולכים לסיורים, הוא בדרך כלל היה משלב אותה בסיורים, אז פתאום הוא לא לקח אותה לסיורים, דברים שגרמו לה ממש גם מצוקה נפשית".

א' סיפרה: הסיפור של המתלוננות האחרות זהה לשלי

כשנשאל ארמוזה מה א' רצתה לעשות עם הסיפור הזה, השיב: "היא מאוד רצתה להתנקם, כלומר היא רצתה שזה ייצא החוצה איכשהו, אבל לא בשם שלה. כלומר שמישהו אחר ידבר על זה, שמישהו אחר יספר את זה, שזה לא היא תהיה בפרונט". ארמוזה סיפר כי הפגיש את א' עם כתב "כל העיר" דאז (ועיתונאי "הארץ" היום) גידי וייץ, וכן עם עיתונאי "הארץ" אדר פרימור, שלדבריו, אמרו לה שלא יוכלו לפרסם את הסיפור מבלי שתתלונן במשטרה, מחשש לתביעת דיבה.

ארמוזה סיפר כי "תמיד היא נורא פחדה מהאנשים שסובבים את קצב, והיא תמיד תיארה את זה כמו איזה מאפיה כזאת שנמצאת סביבו ותמיד תיארה לי את הבעלים של פונדק אלביס שמה בנווה אילן, יואלי, שהוא כלומר כל הזמן היה איתה בקשר והיה נוהג לדבר אתה, והיה לה משפט כזה, שלא נוהגים להשאיר פצועים בשטח", שעל פי דבריו יואלי נהג לומר לה".

לדבריו, "ב-2006 התפוצצה הפרשה, פתאום דיברו על זה בתקשורת, על א' מבית הנשיא. אני לא זוכר מה קדם למה, אבל גם גידי וייץ התקשר אלי ושאל אותי, אתה זוכר את ההיא שהכרתי, את הסיפור שלה, איפה היא, מה איתה, היא לא רוצה לדבר עכשיו? ואז, אני לא זוכר אם אני יצרתי קשר עם א' ממשרד התיירות, או שהיא התקשרה אלי, אבל בשיחה הזאת היא אמרה לי, זה בדיוק מה שקרה לי. אתה פשוט צריך להחליף את השם, התפרסם הרי איזה סיפור של בחורה אחת או שתיים, לא זוכר בדיוק, אבל היא אמרה לי ממש אפשר להחליף וזה בדיוק מה שקרה לי כשעבדתי אתו".

על פי ארמוזה, סיפורה של א' ממשרד התיירות התפרסם ב"הארץ" ב-12 ביולי בכתבתה של אסתי אהרונוביץ'. "ואז, למחרת החלטתי בצורה ספונטאנית,היה לי טייפ באוטו, אז החלטתי להקליט אותה. בדיוק דיברנו והחלטתי להקליט את הסיפור... שלפתי והקלטתי את השיחה אתה".

קצב הורשע בביצוע שני מעשי אונס בא' ממשרד התיירות וכן בביצוע מעשים מגונים, הטרדה מינית ושיבוש הליכי משפט. הוא נידון לשבע שנות מאסר ובתחילת השבוע הגיש את ערעורו על הרשעתו לבית המשפט העליון. לצד ערעורו הגיש בקשה לעיכוב ביצוע עונש המאסר שנגזר עליו. קצב היה אמור להתחיל בריצוי מאסרו ב-8 במאי אך בית המשפט קבע כי הדיון בבקשתו לעיכוב ביצוע ייערך ב-11 במאי וכי ביצוע עונשו יידחה עד להחלטה אחרת.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ