אם שנעצרה בחשד להתעללות בבתה: "הילדה בת הארבע נפלה"

השופט נאות לצרף לבדיקה רופא מטעם המשפחה

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

ילדה בת ארבע מאחד הכפרים באזור הגליל התחתון שוכבת כמעט שבוע ימים במצב קשה במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם, כשהיא מורדמת ומונשמת. הילדה הובהלה לבית החולים על ידי הוריה ביום שני שעבר ובבדיקה ראשונית התברר שהיא סובלת מחבלות קשות, כולל פגיעה קשה בראש ודימום. בבית החולים דיווחו למשטרה שבתגובה עצרה את האם בחשד לגרימת החבלות לבתה והתעללות בחסר ישע.

האם, מצדה, נסערת מעצם מעצרה וטוענת בתוקף כי בתה נפלה ממקום גבוה ורק למחרת היא הרגישה שהילדה סובלת מפגיעה בראשה, לאחר שלא הגיבה. בית משפט השלום בנצרת האריך באמצע השבוע שעבר את מעצרה של האם עד אתמול. אולם האם החשודה עדיין מתעקשת שהיא לא אשמה במצב הילדה וזוכה לתמיכת משפחתה המאמתת את גרסתה כי הילדה נפלה.

במשטרה החליטו לבדוק את החבלות בגוף הילדה ולצורך כך תבוצע בדיקה בחיים על ידי פתולוג כדי לקבוע אם הפגיעות בגוף הילדה הן כתוצאה מתקיפה או מנפילה, כטענת האם. עו"ד נסרין אסכנדר מוסא, שמייצגת את האם מטעם הסנגוריה הציבורית, ביקשה בדיון על הארכת מעצרה של האם אתמול לצרף לבדיקה פתולוג מטעם הסנגוריה. על פי הבקשה, הפתולוג יהיה נוכח בבדיקה אולם לא יתערב. עם זאת, הוא יהיה רשאי לרשום את הערותיו.

נציג המשטרה בדיון התנגד להצעה בתוקף וטען כי החלטה כזו עלולה לשבש את החקירה. אולם השופט חנא סבאג קיבל לבסוף את עמדת הסנגוריה וקבע שפתולוג מטעמה יהיה נוכח בבדיקה שתתבצע על ידי הפתולוג מטעם המשטרה. השופט סבאג קבע עוד כי הפתולוג מטעם הסנגוריה לא יתערב בבדיקה, אולם ימסור את חוות דעתו לבית המשפט.

עו"ד מוסא אמרה כי מדובר בהחלטה תקדימית כאשר בית המשפט מסכים לנוכחות פתולוג מטעם הסנגוריה ולא רק לבדיקה של המשטרה. לדבריה, בדרך כלל בית המשפט מסכים לנוכחות פתולוג מטעם המשפחה רק במקרים של מוות ולא במצב של פציעה קשה. מעצרה של האם הוארך עד היום ועל פי ההתפתחויות, תחליט המשטרה אם לבקש להאריך את מעצרה שוב או לשחררה בתנאים מגבילים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ