נקבע הרכב השופטים שידון בערעור של נשיא המדינה לשעבר משה קצב

השופטים שידונו בערעור הם מרים נאור, סלים ג'ובראן ועדנה ארבל, הנחשבים מחמירים באופן יחסי ועיקר התמחותם היא במשפט פלילי

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

נקבע הרכב השופטים שידון בערעור של נשיא המדינה לשעבר משה קצב. השופטים שידונו בערעור, שיתנהל במהלך שלושה ימי דיונים באוגוסט, הם: מרים נאור, סלים ג'ובראן ועדנה ארבל. הם נחשבים מחמירים באופן יחסי ועיקר התמחותם היא במשפט פלילי.

הרכב השופטים לא כולל את השופטים שדנו בעתירות נגד הסדר הטיעון עם קצב וכן לא כולל את השופט יורם דנצינגר, שדן בבקשה מעוררת המחלוקת בעניין עיכוב הביצוע שהגיש קצב. למרות שמבחינה פורמלית לא היתה מניעה על שיבוץ השופטים האלה בהרכב, הוחלט בסופו של דבר למען מראית עין לא לשתף אותם בדיון בערעור לאור העובדה שכבר נחשפו לחומר הראיות והביעו את דעתם בנוגע אליו.

תצלום ארכיון: אילן אסייג

בשבוע שעבר קבע בית המשפט העליון כי קצב לא ייכנס לכלא עד קבלת ההכרעה בערעור שהגיש. קצב היה אמור להיכנס לכלא ב-8 במאי, אולם חמישה ימים לפני ביצוע גזר הדין, העניק בית המשפט העליון לנשיא לשעבר ארכה, עד שידון בבקשה שהגישו פרקליטיו - עורכי הדין אביגדור פלדמן, ציון אמיר, אברהם לביא ומיקי חובה - לעכב את ביצוע גזר הדין של בית המשפט המחוזי בתל אביב.

השופט יורם דנציגר כתב בהחלטתו כי ראוי שערכאת הערעור תבדוק ותלבן את טענות האליבי של קצב בדבר מעשיו במועדי ביצוע מעשי האונס בא' ממשרד התיירות. "אם יעלה בידי המבקש לשכנע את המותב שידון בערעורו כי טענות האליבי אותן העלה ביחס לשני אירועי האינוס בהם הורשע אינן משוללות יסוד, כי אז אל מול גרסתה של א' וממצאי המהימנות החיוביים שנקבעו לגביה, תעמודנה טענות אליבי שלכאורה יש בהן כדי להפריך את גרסתה של א'".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ