סטודנטית לקרימינולוגיה הביאה למעצרם של 57 סוחרי סמים

פעילותה של סוכנת סמויה שפעלה בקרב סוחרי סמים באזור השפלה הביאה לפשיטה לילית במהלכה נעצרו 57 חשודים בסחר בסמים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מאות שוטרים פשטו לפנות בוקר (שלישי) על בתיהם של 57 סוחרי סמים באזור מודיעין ורמלה-לוד. במהלך הפשיטה נעצרו 48 בני אדם בחשד לסחר בסמים. בין העצורים גם כמה קטינים.

הפשיטה התאפשרה לאחר חקירה שנמשכה כשנה, ביחידה המרכזית של מחוז מרכז בפיקודו של ניצב משנה יגאל בן שלום, ובמהלכה הופעלה סוכנת סמויה שהשיגה מידע על היקף סחר הסמים הגדול באזור השפלה. הסוכנת א', סטודנטית לתואר שני בקרימינולוגיה, החלה לעבוד באחד הברים במודיעין כזמרת הבית ודי מהר הצליחה לבסס את מעמדה בקרב סוחרי הסמים בעיר ובאזור כולו. עד לרגע חשיפתה לפנות בוקר בטקס החשיפה המסורתי במעמד מפקד מחוז מרכז, היא הצליחה לגבש ראיות נגד 57 סוחרים כאשר 27 מהם תושבי מודיעין.

הסוכנת א', שהסתירה את פעילותה גם מבן זוגה עימו התחתנה במהלך תקופת המשימה, אמרה בסיום הטקס: "הופתעתי לגלות כמה קל לקנות סמים. זה מדאיג כי כל מי שרוצה יכול להשיג את זה בקלות בלתי נסבלת. כסטודנטית לתואר שני בקרימינולוגיה היה לי חשוב גם לראות איך הדברים שלומדים עליהם בכיתה באים לידי ביטוי בשטח, ולעיתים הדברים די רחוקים זה מזה".

לפני יציאת הכוחות למעצרים התקיים טקס בו העניק מפקד מחוז מרכז ניצב בנצי סאו לשוטרת חולצה, אקדח ותעודת שוטרת, והיא תתחיל לשרת ביחידה המרכזית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ