5 שנות מאסר לאח שאנס מטופלות תחת הרדמה

"חדר הניתוח - מקום סגור ורגיש - הפך כר פעולה נוח עד להחריד לביצוע העבירות", כתב השופט בגזר הדין שניתן למשה ישועה, שעבד בבית החולים שערי צדק בירושלים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר חמש שנות מאסר על משה ישועה, אח במקצועו, שהורשע באונס מטופלות שהיו תחת הרדמה לאחר ניתוח בבית החולים שערי צדק בירושלים. בפסק הדין קבעו השופטים כי במקרה אחד החדיר האח את אצבעותיו לאברי המין של מטופלת ובמקרה אחר ביצע מעשים מגונים במטופלת אחרת.

"חומרת מעשיו של הנאשם זועקת מבין שורות כתב האישום והכרעת הדין", כתב השופט צבי סגל בגזר הדין, "חדר ניתוח - מקום סגור ורגיש באופן יוצא דופן, בו שרוע אדם ערום, חסר הכרה, מורדם ומונשם, שעה שחייו תלויים לחלוטין בידי אנשי צוות רפואה ומיני מכשירים ומכונות - הפך כר פעולה נוח עד להחריד לביצוע עבירות-מין, פורקן לסטיות. הקורבן התמים נמצא, אפוא, נטול כושר התנגדות כלשהו, בלתי מודע למתרחש סביבו ובגופו, ומכאן - בגדר טרף קל עבור תוקפו, מחלל כבודו".

השופט סגל כתב עוד כי "בנסיבות אלו, בהעדר עדי ראיה (שלא כבמקרה דנן בו היו עדי ראיה), או תיעוד מוסמך ומהימן אחר של ההתרחשות בחדר הניתוח, ומטבע הדברים - ללא קורבן 'קלאסי' שבכוחו לדווח על קורותיו, עשוי העבריין לבצע זממו ללא משים, ללא הותרת עקבות כלשהן, כמו היה אדריכלו של הפשע המושלם... יכולתו של הנאשם לבצע עבירת אינוס במנותחת מחוסרת הכרה מלמדת אודות פריצות מוסרית חסרת גבולות - פתולוגיה חריפה שיש להכיר בה ולהתמודד מולה במישרין בסיוע אנשי מקצוע",

עם זאת, התחשבו השופטים בכך שאין לישועה עבר פלילי והוא איש נורמטיבי ומוערך בקרב עובדי ורופאי בית החולים. בנוסף לחמש שנות מאסר נגזרו עליו שלוש שנות מאסר על תנאי ופיצוי של 10,000 שקלים למטופלת שנאנסה.

כמו כן המליצו השופטים על הגברת אמצעי הפיקוח בחדרי הניתוח כדי למנוע הישנות מקרים דומים, באמצעות מצלמות או באמצעות נהלים על הימצאות יותר מאדם אחד באת טיפול באדם מורדם.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ