עורכי הדין של קצב ביקשו לדחות את הדיון בערעורו בשל "חופשה משפחתית"

פרקליטיו של נשיא המדינה לשעבר ביקשו היום מבית המשפט העליון לדחות את שלושת המועדים לדיון, שנקבעו באופן מיוחד במהלך פגרת בתי המשפט

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

פרקליטיו של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, ביקשו היום (חמישי) מבית המשפט העליון לדחות את המועדים שנקבעו לערעור במהלך אוגוסט.

באופן יוצא דופן, החליט בית המשפט העליון לפנות שלושה מועדים בזמן פגרת בית המשפט לשמיעת הערעור, שהגיש הנשיא לשעבר קצב שהורשע בסדרת עבירות מין, בראשן אונס, ונידון לשבע שנות מאסר. במקביל, התבקשו נציגי הפרקליטות והסנגורים התבקשו לשריין תאריכים נוספים, ככל שיהיה בכך צורך.

היום הגישו פרקליטיו של קצב בקשה לבית המשפט העליון בה הם מבקשים לדחות את את מועד שלושת הערעורים שנקבעו לאוגוסט, בטענה כי תכננו חופשות משפחתיות, וקיום הדיונים יאלץ אותם לדחותן - דבר שיגרום להם עוגמת נפש. הפרקליטים יטענו כי ממילא קצב לא נמצא מאחורי סורג ובריח, ולכן לא יגרם נזק אם הדיונים לא יתקיימו זמן קצר מאוחר יותר.

גורם משפטי העריך היום כי נמוכים הסיכויים שבית המשפט יעתר לבקשה, לאור העובדה שנעשה מאמץ מיוחד, על פי החלטתו של השופט יורם דנציגר שדן בבקשתו של קצב, לעכב את ביצוע גזר הדין עד לאחר הדיון בערעור.

תצלום ארכיון: אילן אסייג

ביום שני נקבע כי השופטים שידונו בערעור הם: מרים נאור, סלים ג'ובראן ועדנה ארבל. הם נחשבים מחמירים באופן יחסי ועיקר התמחותם היא במשפט פלילי.

הרכב השופטים לא כולל את השופטים שדנו בעתירות נגד הסדר הטיעון עם קצב וכן לא כולל את השופט יורם דנצינגר, שדן בבקשה מעוררת המחלוקת בעניין עיכוב הביצוע שהגיש קצב. למרות שמבחינה פורמלית לא היתה מניעה על שיבוץ השופטים האלה בהרכב, הוחלט בסופו של דבר למען מראית עין לא לשתף אותם בדיון בערעור לאור העובדה שכבר נחשפו לחומר הראיות והביעו את דעתם בנוגע אליו.

בשבוע שעבר קבע בית המשפט העליון כי קצב לא ייכנס לכלא עד קבלת ההכרעה בערעור שהגיש. קצב היה אמור להיכנס לכלא ב-8 במאי, אולם חמישה ימים לפני ביצוע גזר הדין, העניק בית המשפט העליון לנשיא לשעבר ארכה, עד שידון בבקשה שהגישו פרקליטיו - עורכי הדין אביגדור פלדמן, ציון אמיר, אברהם לביא ומיקי חובה - לעכב את ביצוע גזר הדין של בית המשפט המחוזי בתל אביב.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ