הצמרת המשפטית בישראל חגגה 75 שנים לביהמ"ש המחוזי בת"א

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

מאות משפטנים, בהם שר המשפטים יעקב נאמן, היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, פרקליט המדינה משה לדור, שופטים בהווה ובעבר ועורכי דין - באו אתמול לתיאטרון הקאמרי בתל אביב, לחגוג 75 שנה להקמת בית המשפט המחוזי בעיר. הערב נערך כמשפט מבוים בסוגיית "גילו האמיתי" של בית המשפט, ובשאלה האם יש להביא בחשבון גם את שנות פעילותו בתקופת המנדט הבריטי.

שופטים ועורכי דין בעבר ובהווה, ביניהם השופט אליהו וינוגרד, נשיאת בית המשפט היום דבורה ברלינר, ועו"ד אלי זהר, עלו "להעיד" במשפט, אשר הומחז על ידי עמוס אטינגר, וסיפרו אנקדוטות משנות פעילותו הארוכות מאז ועד היום.

בהרכב השופטים ישבו השופטים יהושע גרוס, אסתר קובו ומיכל רובינשטיין, אשר הבהירו כבר בפתיחת הערב: "ההרכב הזה עבר ביקורת קפדנית ביותר של היועץ המשפטי לממשלה, של מבקר המדינה, של ועדת טירקל, של נציב הקבילות על השופטים, ונמצא ראוי וכשיר לשבת בדין בתביעה שהוגשה לנו".

ראש העיר, רון חולדאי, בירך את החוגגים ואמר כי "מיקומו של היכל המשפט של תל אביב-יפו בסמיכות להיכלי האמנות שלנו, לבית אריאלה, המוזיאון לאמנות והתיאטרון הקאמרי - רק מדגיש את היותו של המקום היכל אמנות המשפט. ואינני מדבר רק על אותם מקרים שבהם הופך המשפט להצגה הכי טובה בעיר".

באולם קבלת הפנים בתיאטרון הוצגו תמונות של צלם "הארץ" מוטי קמחי, ממשפטים מתוקשרים שנערכו בבית המשפט לאורך השנים. בהם משפטם של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, משפטו של שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, משפטו של שר המשפטים לשעבר, חיים רמון, משפט החשבוניות הפיקטיביות של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ועוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ