בית המשפט העליון דחה את בקשת משה קצב לדחות את הדיונים בפגרה בשל החופשות של עורכי דינו

רשמת בית המשפט העליון החליטה לדחות את הבקשה בשל הרצון לסיים את שמיעת הערעור בזמן קצר ככל האפשר והצורך לייחד לדיונים ימים מלאים

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

בית המשפט העליון דחה את בקשתו של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, לדחות את שלושת מועדי הדיון בערעור שהגיש, בשל חופשת פרקליטיו. רשמת בית המשפט העליון, השופטת דנה כהן-לקח, החליטה הבוקר (שני) לדחות את הבקשה שהוגשה בשבוע שעבר.

הנשיא לשעבר קצב. תצלום: תומר אפלבאום

כהן-לקח הסבירה כי בית המשפט מבין את רצונם של הפרקליטים בחופשה, אולם, על הכף האחרת של המאזניים מצוי מכלול של שיקולים אחרים. ובהם "הצורך בשמיעת הערעור בתוך פרק זמן קצר יחסית. וכן הצורך לייחד לשמיעת הערעור מספר ימי דיונים מלאים, בהינתן העומס על יומן בית המשפט".

השופטת ציינה כי "כי בית משפט זה עשה מאמץ על מנת לקבוע את הערעור לשמיעה בימי הפגרה, במטרה למזער ככל הניתן פגיעה במתדיינים אחרים שתיקיהם כבר קבועים ביומן בית המשפט והם ממתינים בתורם להישמע".

השופטת התייחסה גם לבקשת הפרקליטים להימנע מקביעת מועד לדיון בערב תשעה באב. היא כתבה כי היא מוכנה להיעתר לבקשה זו, אבל ציינה כי מלכתחילה לא אמור היה להתקיים דיון בתאריך זה.

אתמול הגיש קצב בקשה נוספת, לקיים את הדיון בערעורו לפני הרכב שופטים מורחב. זאת, אחרי שביקשו ביום חמישי האחרון לדחות את מועדי הדיון בערעור, שנקבעו במיוחד בפגרת בתי המשפט, בשל חופשתם השנתית.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ