דיון הטיעונים לעונש של רוני רון ומארי פיזם נדחה בשל מידע חדש

עו"ד בני נהרי, אשר החל לייצג את משפחת רון אתמול, טוען כי מרשו הציג בפניו מידע חדש, העשוי להשפיע על גזר הדין. הדיון נדחה ל-13 ביוני

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה אמור היה להתחיל היום (שני) בדיון בטיעונים לעונש במשפט הרצח של הילדה רוז פיזם, אולם מידע חדש שנחשף גרם לדחיית הדיון.

אתמול בערב פנו בני משפחת רון לעורך הדין בני נהרי וביקשו שיקבל עליו את ייצוגם. "אתמול נפגשתי עם הלקוח שלי והוא העלה בפני טענה שאני חייב לבדוק אותה", אמר היום נהרי, "מדובר בטענה שלא הושמעה בבית המשפט עד לרגע זה. הטענה לא מזכה את הנאשם והיא אינה מטילה את האשמה על אחר, אבל זו טענה שחייבת להיבדק ואני מבקש לדחות את גזר הדין. הדחייה הזו תעזור לכולם, לא רק לרון". לדבריו, הטענה יכולה להשפיע על גזר הדין ועל הכרעת הדין.

עו"ד נהרי הציג את המידע לשופט בית משפט המחוזי אברהם טל, ובעקבות כך נדחה הדיון בעניינו של רוני רון ל-13 ביוני. הדיון בעניינה של מארי פיזם נדחה אף הוא, לאחר שבית המשפט קיבל את טענות הסנגורית רוויטל סוויד לפיהם יש לדחות הדיון עד לקבלת מסמכים רפואיים המעידים על מצבה בזמן האירוע.

הסב רוני רון הורשע לפני שבועיים ברצח בכוונה תחילה. מארי פיזם, אמה של רוז, הורשעה בשידול לרצח.

רוני רון ומארי פיזם בבית המשפט. תצלום ארכיון: ניר קידר

ראש הרכב השופטים, השופט אברהם טל, כתב בהכרעת הדין כי "הגעתי למסקנה שאמנם הנאשם נהג לעתים תכופות יותר מאלה שבהם הודו הנאשמים באלימות מילולית ופיזית כלפי הנאשמת, אך במערכת היחסים בכללותה, לרבות בכל הקשור לרוז ולבנות האחרות, השליטה הנאשמת בדרך כלל את רצונה על הנאשם (...) פער הגילאים בין הנאשמים והמראה השונה שלהם, כשהוא חסון והיא רזה ושברירית - אינו מעיד על יחסי הכוחות ביניהם".

עוד הוא ציין כי "לאור הקשיים שהנאשמים נתקלו בהם בגידולה של רוז, בצד בנותיהם הקטנות, הם עשו הכל על מנת להרחיק את רוז מביתם. היוזמת בעניין זה היתה הנאשמת, אשר דרשה מהנאשם לעשות הכל על מנת שרוז לא תהיה בבית והיתה מוכנה שתגדל אפילו בבית אמו, שנואת נפשה, ושתחזור לצרפת, למרות ששם היה לה רע, אך הנאשם התנגד לכך".

לגבי גרסתו של רוני רון כתב טל: "אינני מאמין לגרסת 'המכה ברכב' שגרמה לדברי הנאשם במהלך חקירתו, אך לא בתחילתה ובעדותו למותה של רוז". לדבריו, "גם אם הייתי מקבל את גרסתו של הנאשם לפיה מותה של רוז נגרם כתוצאה ממכה שהכה אותה ברכבו לא הייתי מקבל את טענתו שמדובר במכה שהנחית עליה בשוגג וללא כוונה לגרום למותה, שכן התנהגותו לאחר המכה היא התנהגות מפלילה שיש בה כדי ללמד על כוונתו לגרום למותה". טל ציין כי רוני רון לא ביצע בה פעולות החייאה, לא לקח אותה לבית החולים, והכניס אותה לתיק על מנת להעלים את הגופה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ