היום: אהוד אולמרט יתייצב על דוכן העדים בבית המשפט

מקורביו של ראש הממשלה לשעבר אמרו כי לא ינסה להתנצח עם התביעה: "אין לו כוונה להפוך את הדיון לקרב איגרוף"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

היום יחל ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט את עדותו במשפט שלו ושל מנהלת לשכתו שולה זקן בבית המשפט המחוזי בירושלים. בכך תחל פרשת ההגנה במשפט. אולמרט ביקש אתמול באמצעות פרקליטיו לדחות בשבועיים את חידוש הדיונים במשפט בשל בעיה רפואית שממנה הוא סובל, אך השופטים דחו את הבקשה.

מקורבי אולמרט אמרו כי אין בכוונתו להתנצח עם הפרקליטות מעל דוכן העדים וכי "אולמרט בא בקלפים פתוחים, בלי משחק של מלחמה", אמר גורם בצוות ההגנה. "אולמרט כבר עבר כמה מצבים בחיים. עבר התנסויות יותר מותחות ומורטות עצבים אפילו מאלה. הוא לא נושא את עיניו לשום התנגחות והתנצחות. אין לו שום כוונה להפוך את הדיון לקרב איגרוף אלא להתייחס עניינית", הוסיף אותו גורם.

בישיבות הקרובות ייחקר אולמרט בידי פרקליטיו וייתן את גרסתו לגבי הטענות המופיעות בכתב האישום בנוגע לפרשות ראשונטורס, מרכז ההשקעות וטלנסקי. לאחר מכן הוא צפוי להיחקר בידי הפרקליטות בחקירה נגדית ולהתמודד עם עדויות עדי התביעה והמסמכים שהוצגו בפני בית המשפט. בין היתר הוא צפוי להישאל לגבי דבריו של מקורבו עו"ד אורי מסר על כך ששמר בעבור אולמרט מאות אלפי שקלים במזומן בכספת במשרדו. אולמרט יתמודד גם עם הדברים שאמרה מתאמת הנסיעות, רחל ריסבי-רז, בנוגע לכך שהוא ידע כביכול על שיטת המימון הכפול לנסיעותיו.

שלב העדויות במשפט לא צפוי להיגמר לפני תחילת פגרת שנת המשפט, בעוד כחודש וחצי. ההערכה היא שהמשפט יגיע לסיומו בסתיו או תחילת החורף הבא.

אולמרט מתמודד עם שלוש פרשות עיקריות: פרשת ראשונטורס, שבה הוא מואשם בקבלת מימון כפול ומשולש בעבור נסיעותיו לחו"ל כשר התמ"ת - זו נחשבת על ידי הפרקליטות לפרשה הממוסמכת והמוצקה ביותר מבחינת ראיות; פרשת טלנסקי, שבה הוא מואשם בקבלת כספים באופן בלתי חוקי ממוריס טלנסקי, תוך הסתרתם ממבקר המדינה. חלק מהכספים הופקדו בכספת, שבפרקליטות מגדירים סודית, במשרדו של עו"ד אורי מסר; ופרשת מרכז ההשקעות, שבה מואשם אולמרט כי פעל בניגוד עניינים כאשר קידם פרויקטים של חברות ששכרו את שירותיו של מסר, חברו ועורך דינו.

שיטת ההגנה העיקרית של אולמרט היא להרחיב ככל הניתן את התמונה כדי להראות שגם אם פה ושם היתה מעידה, הרי שלא היתה בהתנהגות של אולמרט שיטתיות, ובטח שלא פליליות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ