5 שנות מאסר לשני צעירים שאנסו אשה בקרית ים

השניים ניצלו את מצבה של צעירה שהותקפה סמוך לקיוסק בעיר. הם העמידו פנים שהם מסייעים לה, ואנסו אותה בבניין סמוך

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (רביעי) חמש שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי על שני צעירים שהורשעו בעבירות אינוס בנסיבות מחמירות של צעירה ליד קיוסק בקרית ים.

באוקטובר 2009, בשעת לילה מאוחרת, יצאה הצעירה לקנות סיגריות ובירה. לאחר שיצאה מהקיוסק, תקף אותה אדם שהיה במקום ואינו נמנה עם הנאשמים באונס. הוא הכה בראשה, הבעיר את שערה והפילה ארצה. במהלך התקיפה אף נשמט או נגנב ארנקה.

על פי כתב האישום, הנאשמים ואנשים נוספים שהיו בחברתם היו עדים לתקיפה. שני הנאשמים הרחיקו מהצעירה את התוקף והעמידו פנים שבכוונתם לסייע לה. הם הובילו אותה לבניין סמוך, תוך שהצעירה בוכה ומתחננת שיאפשרו לה ללכת לביתה, שם אנסו אותה עד שהמתלוננת תפסה בחגורתו של אחד מהם והבריחה אותם.

הנאשם הראשון באונס, בן 22, הוגדר על ידי בית המשפט כבעל רמת תפקוד גבולית, ואילו הנאשם השני, בן 19, היה קטין בעת האירוע ועם זאת בית המשפט החליט בסופו של דבר להרשיעו. על הנאשם הבוגר יותר הוטל בנוסף לעונש המאסר פיצוי בסך 15 אלף שקלים ועל הנאשם השני הוטל פיצוי בסך 20 אלף שקלים.

בגזר הדין שמסר הרכב שופטי בית המשפט בראשות אב בית הדין, סגן הנשיא אילן שיף, והשופטות חני הורוביץ וצילה קינן, צוין כי מדובר בעבירת אינוס חמורה "המשפילה ופוגעת ברגשותיה של האשה ובכבודה כאדם, אף כאשר האונס מבוצע ללא אלימות פיזית. לא בכדי נקבע בפסיקה כי עבירת האינוס היא מן החמורות והבזויות שבעבירות. הנאשמים ניצלו את מצבה הנפשי הקשה ואת מצוקתה של המתלוננת וראו בה טרף קל על מנת לספק את יצריהם, תוך פגיעה קשה בגופה ובנפשה. זאת ועוד, שני הנאשמים לא קיבלו אחריות על מעשיהם, לא בשלב החקירה ולא בשלב המשפט והמתלוננת נדרשה לעמוד על דוכן העדים, לאורך שעות ערוכות ולשוב ולשחזר את הטראומה אותה חוותה".

הרכב השופטים ציין בגזר הדין כי "אילולא היות נאשם 2 קטין בעת ביצוע העבירה, ואלמלא היה נאשם 1 בעל רמה תפקודית גבולית, כמתואר בדו"ח ועדת האבחון... היינו מטילים עונש חמור יותר מכפי שהחלטנו לגזור".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ