ראש העיר טבריה, זהר עובד יועמד לדין באשמת קשירת קשר לביצוע פשע ופגיעה בפרטיות

בנוסף יועמד זהר עובד לדין באשמת חדירה לחומר מחשב ופגיעה בפרטיות בשל העתקת מחשבי העירייה שבוצעה ביוזמתו

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

ראש העיר טבריה, זהר עובד, יועמד לדין באשמת קשירת קשר לביצוע פשע, חדירה לחומר מחשב ופגיעה בפרטיות, בפרשת העתקת שרת העירייה וכן מחשבים נוספים, שבוצעה ביוזמת והזמנת ראש העיר, כך הודיעה היום (רביעי) פרקליטות המדינה.

בהודעת הפרקליטות נמסר כי "על פי התשתית הראייתית שנאספה בתיק, ההעתקה בוצעה לצורך התחקות ראש העיר אחר נושאי הביקורת הנוגעים אליו, בהם התמקד מבקר העירייה". ההחלטה להעמיד לדין את ראש העיר באה לאחר דחיית טענות סנגוריו בשימוע שנערך לו.

זהר עובד. עומד לדין גם באשמת רישום כוזב במסמכי תאגיד. תצלום: חגי פריד

במסגרת הפרשה, שנחשפה לראשונה ב"הארץ" לפני כארבע שנים, עלה החשד כי ראש העיר הזמין עבודה מחברת מחשבים שמהותה העתקת השרת הראשי של עיריית טבריה ושלושה מחשבים נוספים בעירייה ב-2005.

מטרת העבודה שהזמין עובד היתה להתחקות אחר נושאי הביקורת בהן התמקד מבקר העירייה, בני אליהו. חקירה שהתנהלה בנושא העלתה כי לאחר העתקת השרת והמחשבים, מסר מנהל חברת המחשבים לראש העיר דיסק שעליו ממצאים מדגמיים מתוך החומר שהועתק.

בנוסף, הוצגו ונפתחו בפני ראש העיר, על ידי מנהל החברה, תכתובות דואר וכן קבצים מתוכן שהיו על גבי הדיסק המדגמי, וכן נמסרו לידיו קבצים מודפסים מתוך הקבצים המועתקים. בהמשך קיבל ראש העיר ממנהל חברת המחשבים שני דיסקים קשיחים הכוללים העתק השרת והמחשבים האישיים שהועתקו ותוכנה ייעודית המאפשרת חיפוש מהיר בהם. פרקליט המדינה החליט להעמיד לדין גם את אבנר שרון, מנהל חברת המחשבים שביצעה את העבודה.

נגד זוהר עובד מתנהל בימים אלו משפט נוסף בגין הגבלת הכנסות ורישום כוזב במסמכי תאגיד. העבירות הנוגעות לתיק זה בוצעו במהלך הבחירות המקומיות לראשות עיריית טבריה בשנת 2003, בהן ניצח עובד. במהלך החקירה נגדו אף המליצה יאח"ה כי יוגש גם כתב אישום בסעיף של שוחד בחירות, אולם הפרקליטות החליטה לא להכליל סעיף זה במסגרת האישום.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ