נשלל רישיון רובה הציד של חבר מועצת תל אביב

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

בהמלצת המשטרה, שלל האגף לרישוי כלי ירייה במשרד לביטחון הפנים את רישיון הנשק של חבר מועצת העיר תל אביב-יפו עומר סיקסיק מסיעת יאפא. סיקסיק, ערבי תושב יפו, קיבל בראשית השבוע את ההודעה על שלילת רישיונו. בהודעה נאמר כי הרישיון בוטל בגין השתתפות בהתקהלות אסורה וכי עליו להפקיד את כלי הנשק אשר ברשותו בתחנת משטרה.

סיקסיק מחזיק ברובה ציד זה כ-30 שנה. בעקבות ההודעה התייצב אתמול אחר הצהריים בתחנת המשטרה ביפו, אך נאמר לו כי האחראי להפקדות הנשק איננו נמצא והוא התבקש לשוב לתחנה היום. סיקסיק מוחה על ההחלטה לבטל את רישיון הנשק שלו ואמר כי מעולם לא השתתף בהתקהלות אסורה ולא ברור לו לאיזה אירוע מתייחסת המשטרה. "כל ההפגנות שארגנתי היו ברישיון ונגמרו למופת. לא היתה בהן הפרת סדר הכי קלה", הוא אומר. לדבריו, זה ניסיון של המשטרה לנקום בו על עמדותיו.

לפני כשנה היה סיקסיק בין מארגני הפגנה נגד שימוש מופרז של שוטרים בכוח. המפגינים התאספו מול תחנת יפתח - אותה תחנה שבה סיקסיק נדרש להפקיד כעת את רובה הציד שלו. ההפגנה באה בעקבות כמה פרשות שהסעירו את הציבור הערבי ביפו ובהן מעצרם של האחים טוני וג'ראייס קובטי משכונת עג'מי. האחים קובטי טענו כי השוטרים נהגו בהם באלימות, התעללו בהם והשפילו אותם.

"נניח שהשתתפתי בהפגנה לא חוקית או התקהלות אסורה. אז יש בתי משפט ושהשופט יבוא ויחליט, או שאני אשלם קנס. למה לשלול את הרישיון? כל המתנחלים שמשתתפים בהפגנות ללא היתר, עם התפרעויות, האם חשבו לשלול את רישיונות הנשק שלהם? ", אומר סיקסיק. "זה מראה על מערכת רקובה, שחושבת בצורה מעוותת - 'איך לדפוק אותו כי הוא לא משתף פעולה אתנו'. פעלתי נכון נגד האלימות של המשטרה בצורה חוקית ולגיטימית". סיקסיק מבהיר כי לא עשה כל עבירה הנוגעת לרובה הציד שלו. לדבריו, הוא כמעט לא משתמש בו.

עו"ד אמיר בדראן, המייצג את סיקסיק, אומר כי אין ספק שמדובר בהתחשבנות אישית של המשטרה עם סיקסיק בעקבות פעילותו הציבורית. "המשטרה מייחסת לו חשד להתקהלות אסורה ותו לא. הוא מעולם לא נדרש לחקירה על דבר כזה". המשטרה מסרה בתגובה: "החלטות בנוגע לשלילת רישיון נשק אינן מתקבלות על ידי המשטרה. אין כל קשר בין תוכן ההפגנה אשר הפונה לדבריו ארגן לבין פעילות כלשהי של המשטרה. משטרת מרחב יפתח אינה מתנכלת באופן אישי לכל אזרח שהוא ובכלל זה גם לא למר סיקסיק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ