חשד: שוטרים שהגיעו לפזר מסיבת חילופי זוגות גנבו אלפי שקלים מהמתחם

חזרו בשנית לאחר שהביכו את החוגגים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

חשד מעלה כי שני שוטרים ממחוז מרכז שהגיעו לפזר מסיבת חילופי זוגות ולערוך חיפוש אחר סמים במקום חזרו על דעת עצמם מאוחר יותר למקום וגנבו כספים שהיו באחד המשרדים במתחם. תלונה מסוג זה הועברה אתמול לידי המשטרה כדי לנסות ולהבין מה גרם לשני השוטרים הצעירים להגיע לבדם למקום לאחר סגירתו מבלי שאף אחד מבעלי המקום יהיה נוכח. מצלמות האבטחה תיעדו את שני השוטרים כשהם בודקים את קופת המסיבה, נכנסים למשרד שהיה מחוץ לתחום המסיבה ומחפשים דברים בעמדת התקליטן.

לפני המסיבה, הגיע לידי משטרת ראשון לציון מידע מאדם אנונימי שלפיו במושב בית חנן אמורה להתקיים מסיבה גדולה ובה משתמשים המשתתפים בסמים. כ-20 שוטרים ובלשי התחנה בסיוע כוחות משמר הגבול הגיעו למקום בשעה 1:20 והחלו לערוך חיפוש תוך כדי שהם סורקים מסגריה שהיתה בסמוך למתחם, שבה נמצאו שני שתילים של מריחואנה. מי שמגיע למתחם המבודד הנמצא בקצה המושב מבין מיד שמספר כזה של שוטרים שמגיעים בשעה מאוחרת בלילה נובע ככל הנראה מהלשנה של גורם כלשהו.

שנמצאו השתילים החליט מפקד הכוח להיכנס גם למתחם המסיבה כדי לערוך חיפוש, אולם רק אז גילה להפתעתו שמדובר במסיבת חילופי זוגות. השוטרים פתחו את אחד החדרים במקום וגילו כמה עשרות אנשים שהיו באמצע אקט מיני, והורו למבלים לצאת מהר. הגברים בחלקם יצאו עירומים והנשים יצאו בחלוקי רחצה בלבד. השוטרים לקחו מכל המשתתפים את הפרטים האישיים תוך שהם מגחכים ומעמידים את המבלים בקבוצה אחת מחוץ לחדר. לאחר מכן נעלו השוטרים את שער המתחם ועיכבו לחקירה בתחנת ראשון לציון את מארגני האירוע.

את המתחם שכרו המארגנים מאדם בשם נאור לוי, תושב ראשון לציון. לוי הגיע בשעה 4:00 למתחם לאחר ששמע על הפשיטה שנערכה במקום כדי לנעול את השערים מאחר שבמקום יש ציוד רב. כשנכנס למשרד שבבעלותו הבחין שנעלם סכום של 15 וחצי אלף שקלים שהחביא מעל המזגן. יש לציין כי לוי לא נחשד בדבר ולא התבקש להגיע לחקירה במשטרה.

מהרגע שעזבו השוטרים עזבו את המקום סרטי האבטחה לא הראו דבר, שום תנועה שהיתה במתחם. ב-3:33 נראה לפתע רכב מסוג טנדר טיוטה שחוצה את השביל המוביל למתחם ועושה רושם כמי שמתצפת עליו. דקה לאחר מכן, נראו שני טנדרים מאותו הסוג, עצרו מול השער ומתוכם ירדו שני שוטרים צעירים, ככל הנראה ממשמר הגבול. השניים נראו נכנסים למתחם עם פנסים. אחד מהם ניגש מיד לקופה של מארגני המסיבה שהוצבה בכניסה למתחם, לא מצא דבר והמשיך עם חברו לחדר שבו התקיימה המסיבה. לאחר מכן התמקמו השניים מחוץ למשרד של לוי. הם בחנו אותו מבחוץ ולאחר כמה שניות אחד מהם נכנס כשחברו משגיח עליו מבחוץ. השוטר נכח שם כמה שניות ומשם עזבו השניים את המקום .

במצלמות האבטחה לא רואים בשום שלב את שהתרחש במשרד ובחדר שבו בילו האנשים מאחר שאין מצלמות אבטחה, אלא רק מחוץ למשרד - שם ניתן לראות את כניסתם - ולכן לא ניתן לקבוע בוודאות אם השוטרים אכן לקחו את הכסף החסר. לוי מיד ניסה להעביר את המידע לגורמי המשטרה אולם התבקש לפנות למח"ש כדי שאלו יטפלו בנושא. במשטרה ובמג"ב כבר החלו לעשות בדיקות משלהם אולם בשלב זה עדין לא נקבע האם השניים אכן גנבו כספים. עם זאת יודעים להגיד במשטרה כי שני השוטרים פעלו ככל הנראה בניגוד להוראות המקובלות בחיפושים מסוג זה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ