מח"ש: לא נמצא חשד פלילי נגד מפקד מחוז חוף במשטרה, ניצב חגי דותן

המפקד הנכנס של מחוז חוף חתם על מסמך משטרתי הממליץ לסגור תיק תאונת דרכים שהוא עצמו היה מעורב בה. התיק הושב למשטרה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

לא נמצא חשד לביצוע עבירה פלילית מצדו של המפקד הנכנס של מחוז חוף במשטרה, ניצב חגי דותן - כך הודיעה הערב (חמישי) המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) במשרד המשפטים. בתחילת השבוע נחשף כי דותן חתם על מסמך משטרתי הממליץ לסגור, מחוסר אשמה, תיק תאונת דרכים שהוא עצמו היה מעורב בה כנהג ברכב משטרתי.

חומר הנוגע לתאונת הדרכים בה היה מעורב דותן נבחן במח"ש, ולאחר הבחינה לא נמצא כי בנסיבות העניין קיים יסוד לחשד לביצוע עבירה פלילית על ידי דותן. יחד עם זאת, נמסר כי תיק התאונה הושב למשטרת ישראל לצורך בחינת ההתנהלות והפקת לקחים.

בהמלצה השנויה במחלוקת חתם ניצב דותן להעמיד לדין נהגת מכונית פרטית שהיתה מעורבת בתאונה. הדבר אירע בתקופה שהיה סגן מפקד המחוז הצפוני של המשטרה. יתר אנשי המשטרה שהמליצו במסמך על סגירת התיק נגד דותן היו כפופים לו במחוז הצפוני.

דותן עצמו אמר עם פרסום הפרשה כי הוא מסכים לכך שהפרקליטות תיקח את התיק ותבחן אם נסגר בדין. "הנהגת התפרצה לצומת וכמעט הרגה אותי. אני לא מסתיר שום דבר. מבחינתי, שהתיק יילך מחר בבוקר לבדיקת הפרקליטות", אמר. ביחס למסמך, שחתומים עליו ארבעה אנשי משטרה שהיו כפופים לו, ושחתימתו מופיעה בתחתיתו, אמר דותן: "מה לעשות שהבוחנים כפופים לי? מי אתה רוצה שיבדוק את התאונה הזאת? היא נכנסה בי ובסוף אני יוצא מטומטם?".

דותן אמר עוד כי שגה בחותמו על המסמך הסוגר את תיק החקירה. לדבריו, הוא חתם על המסמך בתום לב וכי מישהו השתמש בכך לסגירת חשבון עמו. "כל הסיפור יצא מפרופורציה", אמר דותן. "אני לא יודע מי הפך את הדבר הפעוט וחסר הערך הזה לכותרת על דפי עיתון. לעשות כאילו שאני מושחת וכולנו מושחתים... מישהו הרחיק לכת ועשה משהו שלא ייעשה", הוסיף.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ