כתב אישום הוגש נגד אמג'ד וחכים עוואד הנאשמים ברצח בני משפחת פוגל באיתמר

שני האחים נאשמים בביצוע חמישה מעשי רצח. "ביצענו את הרצח למען העם הפלסטיני ואיננו מתחרטים", אמרו בבית המשפט

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

כתב אישום הוגש היום (ראשון) לבית המשפט הצבאי בשומרון נגד אמג'ד וחכים עוואד, הנאשמים ברצח בני משפחת פוגל באיתמר. מעצרם של השניים, המואשמים בחמישה סעיפי גרימת מוות בכוונה תחילה הוארך ב-10 ימים. אמג'ד עוואד אמר בבית המשפט כי הם ביצעו את המעשה למען העם הפלסטיני, שהוא אינו מתחרט וגם עונש מוות לא היה מרתיע אותו מביצוע המעשה.

מכתב האישום עולה כי הנאשמים תיכננו מראש את ביצוע הרצח, ביצעו תצפיות לעבר איתמר על מנת ללמוד את סדרי האבטחה בהתנחלות ורכש ארבע סכינים כדי לבצע את הפיגוע. קודם ליציאתם, צולמו השניים כחלק מהליך ההכנה לביצוע פעולת טרור.

זירת הרצח באיתמר. השניים חזרו ורצחו את הדס התינוקת מחשש שבכייה יעיר את השכנים

ביום הפיגוע, הגיעו השניים סמוך לגדר הביטחון של היישוב בסביבות השעה 19:00, ולאחר כחצי שעה, משראו את רכב האבטחה עובר על פניהם - טיפסו על הגדר. עם הגעתם לבית משפחת פוגל, נכנסו האחים לחדר הילדים, לקחו את יואב בן ה-11שהתעורר, חסמו את פיו וסימנו לו שלא יפחד. אמג'ד לקח את הילד לחדר הסמוך שם שיסף את גרונו ודקר את חזהו בסכין.

לאחר מכן, חנק חכים את הילד אלעד בן ה-4, בעוד אמג'ד דוקר אותו פעמיים בחזהו. משרצחו את אלעד, נכנסו השניים לחדר ההורים והדליקו את האור. בני הזוג, אהוד ורות, התעוררו והבעל שרץ לכיוון אמג'ד נדקר בצווארו עד שמת. במקביל דקר חכים את רות כמה פעמים וכשראה שלא מתה ירה בה פעם אחת.

השניים יצאו מבית המשפחה אך חזרו כעבור זמן קצר כדי למצוא נשק. בשלב זה שמע אמג'ד את בכי התינוקת הדס, חשש שהיא תעיר בבכייה את השכנים ודקר אותה בראשה פעם אחת. לאחר מכן השניים שרפו את הבגדים והביאו את הנשק לקרובי המשפחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ