אמו של הנער שנדקר על ידי חברו בב"ש: הדוקר היה בא אלינו הביתה

חברי הדוקר שנעצרו שוחררו והשתתפו במבחן הבגרות. לטענתם הזמינו אמבולנס, אך לא נענו

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

מאות בני אדם באו אתמול בצהריים לבית העלמין בבאר שבע, להלווייתו של פליפ גלר, התלמיד שנדקר למוות בידי חברו. בהלוויה השתתפו גם כמה עשרות מחבריו מבית הספר התיכון שבו הוא למד בעיר.

חבריו לכיתה של פיליפ גלר באו אתמול לבית הספר לעבור את בחינת הבגרות בלשון. "כולם פה עדיין המומים ממה שקרה", אמר אחד התלמידים. "אנחנו לא מבינים איך דבר כזה יכול לקרות אצל החברים שלנו. הם (גלר והחשוד בדקירה, י"י) היו חברים טובים, הם הסתובבו ובילו יחד. המקרה הזה גרם לכולנו תדהמה גדולה".

בית הספר התיכון שבו למד גלר בב"ש נחשב אחד המובילים בעיר. אתמול באו אליו יועצות ועובדות סוציאליות לדבר עם התלמידים. בכניסה לבית הספר הוקמה פינת זיכרון והתלמידים, שבאו להיבחן לבגרות, הדליקו נרות לזכרו של גלר.

אמו של פילפ, מרינה גלר, אמרה אתמול בבוקר שבנה והחשוד ברצח היו חברים טובים מאוד. "החשוד ברצח היה חבר שלו, בא לפה הביתה והיה מסתובב אתו. גם פיליפ ביקר אותו. הוא היה אצלנו בבית ביום חמישי. הוא עזר לפיליפ להוציא שולחן ישן של הספרייה".

"אני עדיין בהלם, אני לא יודעת איך הוא היה יכול לעשות זאת", אמרה האם. "באיזו זכות הוא לקח את החיים של הבן שלי. פיליפ איבד דם רב וכבר לא היה יכול להתמודד עם הפציעה. הוא מת מאובדן דם. הם היו ממש חברים טובים".

את השיחה האחרונה עם בנה מתארת מרינה כשיחה רגילה. "זה היה ב-2:45 בלילה, הוא אמר שיחזור תוך רבע שעה. מה שקרה כנראה קרה אחר כך, כי הוא נשמע בסדר ולא חשבתי שקורה שם משהו. אם הייתי חושדת שקורה שם משהו, או שומעת שנשימתו קצרה, הייתי מציעה לקחת אותו אתי באותו רגע. אבל הוא נשמע כרגיל".

החשוד ברצח, בן כיתתו של פיליפ גלר, טען אתמול בבית המשפט השלום בבאר שבע - שהאריך את מעצרו בשישה ימים - כי לא התכוון לרצוח את פיליפ, אלא פעל מתוך הגנה עצמית. בית המשפט שיחרר למעצר בית את חמשת הנערים שהמשטרה עצרה, בחשד לאי מניעת פשע. הנערים באו אתמול לבחינת הבגרות בבית הספר.

אחד מחבריהם של הנערים סיפר ש"הם כן התקשרו להזמין אמבולנס, ולא ענו להם. הם לא ברחו, הם הזעיקו את כוחות הביטחון". לדברי הנער "מדובר בילדים טובים שלא התכוונו לברוח ולהשאיר את פיליפ מדמם".

מפקד משטרת ב"ש: על הורים להתגייס למלחמה באלכוהול

סגן ניצב יוסי כהן, מפקד תחנת המשטרה בבאר שבע, אמר אתמול ביחס לדקירה למוות של פילפ גלר על ידי חברו, כי "מדובר בתופעה של שתיית אלכוהול מדאיגה. גיל המשתמשים והשותים יורד משנה לשנה. נדרשת כאן התגייסות של כל הגורמים הרלוונטיים כדי למגר את התופעה הזאת".

עוד אמר סגן ניצב כהן, כי "המשימה המרכזית של משטרת ישראל היא חיזוק ביטחונם של האזרחים. אנחנו פועלים הרבה מאוד כדי למגר את תופעת שתיית האלכוהול של קטינים ובני נוער. אנחנו פועלים ונפעל ביד קשה נגד פיצוציות ומועדונים שמוכרים אלכוהול לקטינים. השנה כבר סגרנו עשרות עסקים, למשך יותר מ-30 יום, עקב מכירת אלכוהול לקטינים. כל העשייה הזאת והפעולות האלה באו כדי למנוע פשיעה ואלימות בקרב בני נוער".

כהן הוסיף כי "יחד עם זאת, אירוע מצער כמו זה שקרה מוכיח כי אין די בפעילות האכיפה של המשטרה. אנחנו חייבים לשלב אלמנטים נוספים כמו גורמי חינוך וועדי הורים כדי למגר את התופעה הקשה הזאת".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ