ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט בבית המשפט: את הנסיעות שדרגתי בנקודות או בכרטיס האשראי שלי

במהלך עדותו בביהמ"ש המחוזי בירושלים, אמר אולמרט כי לא עסק אף פעם בנקודות שצבר, וכל נושא הדרוגים נוהל ע"י מתאמת הנסיעות

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

"שדרוגי נסיעה ונסיעות בני משפחה עשינו בנקודות, ואם לא אז בכרטיס האשראי הפרטי שלי", כך אמר היום (חמישי) ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, במהלך עדותו במשפט שמתנהל נגדו בבית המשפט המחוזי בירושלים. עדותו של אולמרט היום מתמקדת בפרשת הנסיעות של ראשונטורס.

"אני אף לא ידעתי ספציפית בדיוק את הצבירה המדויקת", אמר אולמרט על דוכן העדים, "לא ידעתי את המספר. אני נסעתי במשך השנים אינספור נסיעות". לדבריו, "ידעתי שיש לי הרבה מאוד נקודות בהרבה מאוד חברות (...) אני לא עסקתי בכל הפרטים של הקומבינציה הזו", אמר אולמרט והוסיף כי הוא לא התמצא באופן צבירת הנקודות והשימוש בהן: "יצאתי מנקודת הנחה שככל שאתה טס יותר ואתה טס במחלקה ראשונה או במחלקת עסקים, אז הצבירה היא יותר גדולה והבונוסים יותר גדולים ובזה הסתכמה הידיעה שלי והעניין שלי. כל היתר היה כמו כל ההיבטים הטכניים של הנסיעות".

על פי אולמרט, "תמיד היתה הנחיה שאם זה לא בנקודות שתחייב (מתאמת הנסיעות) את חשבוני האישי, ורייצ'ל לא חזרה אלי אז לא ידעתי להגיד כמה נסיעות היו בנקודות וכמה על חשבוני. מעולם לא נאמר לי שיש זנבות של מסי נמל שצריך היה לשלם אותם. אף אחד לא דיבר איתי על זה".

אולמרט עם פרקליטו בבית המשפט; תצלום אמיל סלמן

אולמרט הוסיף שבידי מתאמת הנסיעות, רייצ'ל רסבי-רז, היו כרטיסי האשראי שלו כדי שתוכל להשלים מחשבונו הפרטי הוצאות שנוגעות לשדרוגים או לבני המשפחה. "בדיוק לצורך שאם אין נקודות היא תעסוק בזה. סמכתי עליה. בחורה הגונה שלא היה לי לרגע אחד בדל של ספק שהיא לא תעשה בזה שום שימוש אחר אז נתתי לה את כרטיס האשראי רק לסיבה אחת, כדי שתשמש בו על פי הגישה שאנחנו סיכמנו עליה כדבר המובן מאליו. זה חלק מהנוהל, אם יש נקודות משתמשים בנקודות אם לא - יש כרטיס אשראי", אמר אולמרט.

ביום שני התייחס אולמרט בעדותו למאות נסיעותיו מאז נבחר לחבר כנסת. ראש הממשלה לשעבר ציין כי הנסיעות שנועדו למטרות ציבוריות ממונו מכספי ציבור, ואילו נסיעותיו הפרטיות שולמו מחשבונו האישי.

ראש הממשלה לשעבר הסביר את הצורך שלו במחלקה ראשונה ובמלון יוקרתי בחו"ל: "מדובר על תקופה שאני כבר לא ילד, הרבה מעל 50. נכון, רציתי להיות במחלקה ראשונה. אתה נוחת בשש בבוקר, ובשמונה אתה כבר בפגישות. רציתי להיות במלון ברמה גבוהה. היו לי המון פגישות. הייתי חייב חדר נוסף. יש גם כללי טקס. אנשים באים אליך. איפה תשב איתם, על המיטה? אתה ממלא מקום ראש ממשלה. אז היה ברור שצריך להיות חדר עם חדר אירוח ששם אני יכול לקבל את האנשים".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ