היועמ"ש וינשטיין: התלונה של ד"ר אינס לא תעבור לחקירת המשטרה

היועמ"ש החליט בניגוד לדעת נציבות שירות המדינה, להותיר את חקירת תלונתה נגד מנכ"ל המשרד לביטחון פנים לשעבר בידי הנציבות

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

למרות המלצת נציבות שירות המדינה, היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט שלא להעביר בשלב זה את תלונתה של ד"ר אורלי אינס נגד המנכ"ל לשעבר במשרד לביטחון פנים, חגי פלג, לחקירת המשטרה. וינשטיין החליט כי בדיקת התלונה תמוצה במסגרת נציבות שירות המדינה בלבד.

אינס, המובילה בשנים האחרונות את פרויקט הדגל של המשרד לביטחון פנים למניעת אלימות, "עיר ללא אלימות", הגישה בשנה שעברה תלונה לנציבות שירות המדינה נגד פלג, שלטענתה התעמר בה ופעל כלפיה באלימות פיזית ומילולית בזמן שכיהן כמנכ"ל המשרד והיה אחראי עליה. פלג הכחיש בתוקף את הדברים.

ד''ר אינס. תצלום: טלי מאייר

באחרונה התקיימה ישיבה משותפת בלשכתו של וינשטיין עם אנשי אגף המשמעת בנציבות, במסגרתה טענו נציגי הנציבות כי יש מקום להעביר את בירור תלונתה של אינס למשטרה, לאור העובדה כי חלקים מתלונתה חורגים מגדר הטרדה מינית, כהגדרתה בחוק - תחום שבסמכות הנציבות לחקור. לאור החלטתו של וינשטיין, נערכים בנציבות להגיש תובענה משמעתית נגד פלג בבית הדין לעובדי המדינה, לאחר השלמות חקירה.

באחד המקרים שפורסם ב"הארץ" מתארת אינס כי בעת ששהתה עם פלג ביחידות, הוא מילא את פיו מים ולאחר מכן פלט אותם והרטיב את פניה וחולצתה. אינס תיארה בנוסף כי פלג צעק עליה בנוכחות אחרים ואיים כי יפעל למנוע את העסקתה בכל מקום אחר. היא סיפרה כי ההתנהלות במשרד לביטחון הפנים לוותה באווירה של טרור דורסני. היא טענה כי משלא נפסקה ההתעמרות כעבור יותר משנה, היא החליטה להפסיק לשתוק. בתוך כך, יש לציין כי רק מקצת התלונות של אינס נוגעת להטרדה מינית מצדו של פלג, והרוב נוגעות להתנהלותו הכללית.

חגי פלג. תצלום: מוטי מילרוד

גורמים שנחשפו לפרשה במשרד לביטחון הפנים, ובהם גורמים בלשכת השר לביטחון הפנים והמנכ"ל וכן גורמים מחוץ למשרד, זומנו לתת עדות בנציבות שירות המדינה. אינס ציידה את אנשי הנציבות ברשימת שמות של גורמים שיכולים לתמוך בעדותה על התנהלותו של פלג.

עו"ד רחל תורן, פרקליטתה של אינס, מסרה הערב בתגובה כי "אנו סומכים ידנו על החלטת היועץ המשפטי לממשלה וממתינים למיצוי ההליכים בנציבות שירות המדינה". פרקליטו של פלג, עו"ד נבות תל צור, מסר כי טרם קיבל מידע בעניין אולם אם זו ההחלטה הוא מברך עליה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ