נעצרו מפעילי אתר שמעודד פעילויות תג מחיר

אתר "הקול היהודי", שמופעל על ידי תלמידיו של הרב יצחק גינזבורג המתגוררים ביצהר, משמיע ביקורת על הצבא

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

שלושה תושבי יצהר המפעילים את אתר האינטרנט "הקול היהודי" נעצרו הבוקר (שני) לחקירה בחשד להפרת חוק השב"כ והסתה לגזענות.

האתר, שמופעל על ידי תלמידיו של הרב יצחק גינזבורג, מתעדכן מדי יום ומעלה דיווחים על הנעשה במאחזים, ביקורת על הצבא, דיווחים אוהדים על פעילויות תג מחיר ומאמרים תורניים ברוח תורתו של הרב גינזבורג. האתר מדווח בהרחבה על ניסיונות גיוס סוכנים של השב"כ, ומביא את סיפורם של המגויסים.

לפנות בוקר, פשטו שוטרים על בתי אנשי האתר והחרימו מחשבים. כמו כן נעצר קטין החשוד בהצתת שדה של פלסטינים. הארבעה נחקרים כעת וככל הנראה ישוחררו בהמשך.

אתר הקול היהודי, תצלום מסך

ממערכת הקול היהודי נמסר בתגובה למעצרים כי "חופש הביטוי נרמס שוב על ידי השב"כ ושי ניצן. השימוש בחומר חסוי כנגד תקשורת הפועלת בגלוי מלמד עם מי הצדק. ידיעות כדוגמת המסמך שנחשף אתמול מלמד על התנהלותו הבעייתית של ניצן אלון (מפקד אוגדת איו"ש שעל פי פרסומים הורה למדר מתנחלים, ח"ל) הן אלו שמפחידים את הממסד שמעדיף לעבוד במחתרת ולהסתיר מהציבור את פעולותיו. גם השימוש התמוה בחוק השב"כ בצו החיפוש מעלה סימני שאלה נוקבים על המניעים בגינם בוצע החיפוש ועל שיטות הפעולה המזכירות משטרים אפלים".

ח"כ מיכאל בן ארי אומר הבוקר כי :"מעצר אנשי הקול היהודי, שחשפו קיום המסמך הממדר מתנחלים בצה"ל הוא פגיעה במשטר הדמוקרטי, במקוםש הגורמים האחראים למסמך יעשו חשבון נפש על יחסם למתיישבים הם שולחים את המשטרה לסגור חשבון עם אנשי הקול היהודי".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ