ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט: "להגיד שעסקתי בחשבוניות זו הזיה"

ראש הממשלה לשעבר תקף את הפרקליטות בעדותו והכחיש את הטענה כי ידע על החשבון הפרטי שניהלה בעבורו לכאורה סוכנות ראשונטורס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ממשיך היום (שני) את עדותו בבית המשפט המחוזי בירושלים. הוא תקף את הפרקליטות והכחיש בתוקף כי ידע על החשבון הפרטי שניהלה בעבורו סוכנות הנסיעות ראשונטורס.

"זו טענת כזב שאין לה שחר, שאין לה שום ראייה. אני מעולם לא ידעתי על כך", אמר ראש הממשלה לשעבר בבית המשפט, "'בנק ההשקעות הפרטי שלי' זה הזיה של התביעה. אני לא ידעתי שיש חשבון כזה... לא היה לי שום מושג. אף אחד לא אמר לי שיש כזה. לא ידעתי שהצטברו כספים כאלו, "כמו שלא ידעתי שהיו מחסורים כפי שעלה במהלך הדיונים".

אולמרט בבית המשפט. תצלום: אוליבייה פיטוסי

הוא הוסיף ואמר: "לא דיברתי עם אף אחד מעובדי. לא דברתי עם אנשי ראשונטורס, לא נתתי להם לא הנחייה כזו ולא הנחייה אחרת (...) בוודאי שנעשו טעויות שצר לי עליהן והן גרמו לי מבוכה רבה מאוד. אבל הניסיון לייצר פה קונספציה של שיטה?".

אולמרט גם תקף את חשב משרד התמ"ת לשעבר, דן מרינוב, על כך שהוא סירב לאשר נסיעות בשל מחסור תקציבי. "אני הייתי צריך ללכת מראש לבקש אישור תקציבי כדי לבקש אישור מהממשלה? לא יעלה על הדעת. במדינה מתוקנת, לא הייתי זקוק לאישורו. הממשלה אישרה ברוב קולות, בתמיכת ראש הממשלה והמשרד היה צריך לשלם. נקודה. אין דבר כזה אישור תקציבי מראש. לא היה דבר כזה. זו המצאה שהמציאו כדי לייצר מעטפת שתוכל לשאת על עצמה את האישומים חסרי השחר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ